فهرست

يادداشت و پيام

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری؛

هفته کتاب، فرصتی برای پاسداشت خادمین عرصه کتاب و زمینه آشتی با یار مهربان است

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با صدور پیامی فرا رسیدن هفته کتاب را به کتابداران، خادمان عرصه کتاب و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، جعفر مردانی، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با صدور پیامی فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت. در متن پیام جعفر مردانی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

« ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ... » 

در آیات متبرک قرآن کریم و در دین مبین اسلام بارها و بارها  به اهمیت خواندن و نقش سازندة کتاب و کتابخوانی در تعالی و بالندگی جوامع اشاره شده است و همین مسئولیت مارا در برابر علم آموزی و انس با کتاب بیشتر می کند.

کتاب بستری است که زمینه کمال بشری و رشد و توسعه همه جانبه جوامع را به نحو مطلوب فراهم می سازد و همچون فانوس روشنی بخش، مسیر سره از ناسره را مشخص می کند.

با نگاهی هر چند گذرا به جوامع پیشرفته می توان به وضوح شاهد معجزه کتاب و گذر از دوران جهل و نادانی و رسیدن به دروازه های موفقیت این جوامع بود پس اینگونه است که باید با همتی والا به مدد کتاب مسیر پیشرفت و تعالی  بیش از پیش ایران سربلند اسلامی مان را هموار کنیم و با مدد یار مهربان به پرورش نسلی خردورز و آگاه بپردازیم از همین رو  کتابداران به عنوان سنگرداران جبهه فرهنگ رسالتی خطیر و نقش غیرقابل انکار در تعالی فرهنگی و بینش مندی جامعه دارند.

هفته کتاب مجالی است جهت ارج نهادن، تکریم و تجدید میثاق با همه بلند همتانی که نستوه و خستگی ناپذیر حریم ماندگار کتاب را پاسداری و زمینه آشتی با یار مهربان را هنرمندانه فراهم می کنند.

اینجانب ضمن تبریک این ایام شریف فرهنگی به کلیه دست اندکاران عرصه کتاب، نویسندگان، ناشران، پدیدآورندگان، اندیشمندان کتابداران و دوستداران کتاب از تمامی تلاشهای صورت گرفته در راه تعالی فرهنگی و ارتقا افق بینش جامعه سپاسگزاری می کنم.

امیدوارم با همت والایتان شاهد برافراشتن بیرق معرفت و تعالی بر فراز قله های پر افتخار باشیم.