فهرست

يادداشت و پيام

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری؛

یکی از شاه‌راه‌های کلیدی در ترویج فرهنگ کتابخوانی کشور، جشنواره کتابخوانی رضوی است

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با صدور پیامی از آحاد جامعه جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، محمدرضا مظاهری، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با صدور پیامی از عموم مردم جهت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی
با عرض سلام و ادب و تحیت محضر اصحاب محترم فرهنگ و هنر و جهادگران عرصه مساجد

اساساجامعه ما یک جامعه پخته و متمدن است، یک جامعه بدوی و ابتدایی نیست، فلذا ملت ما می بایست در تمامی سطوح با مقوله کتاب و کتابخوانی انس داشته باشند و در واقع وقتی عقبه کتاب و کتابخوانی را مورد مداقه قرار می دهیم، شاهد این هستیم که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری از طریق کتاب توانسته اند، ماندگار شوند و به تعبیری روابط فرهنگی جامعه بشری از پوشش کتاب و کتابخوانی و مبادلات فرهنگی ذیل کتاب شکل گرفته است و یکی از شاه‌راه‌های کلیدی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کشور، جشنواره کتابخوانی رضوی است. 

از آنجا که امسال بخش کتابخوانی حضرت مهدی (عج) و موضوع مهدویت هم در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گنجانده شده است و کتاب های ارزشمند «پرسش و پاسخ دانشجویی مهدویت» نوشته رحیم کارگر و «چشمه های بهشت» نوشته ابن بابویه با ترجمه محمد هادی زاهدی در رده سنی بزرگسالان معرفی شده است می توان قدم بزرگی برای نشر معارف مهدوی برداشت.

ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از آحاد جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان و بالاخص اصحاب فرهنگ و هنر بویژه اعضای محترم کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری دعوت می کنم در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  و نشر معارف رضوی و مهدوی در این جشنواره کتابخوانی شرکت نمایند.  

اميد آن دارم كه بتوانيم رفيق خوبي براي «يارمهربان» باشيم.


           
محمدرضا مظاهری
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی
 هنری مساجد (فهما) استان چهارمحال و بختیاری