فهرست

يادداشت و پيام

به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

معاون اجتماعی پلیس استان در پیامی هفته کتاب خوانی را به عموم مردم بخصوص علاقمندان به کتاب و مطالعه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، سرهنگ علی اصغر مهری، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با صدور پیامی هفته بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.

در پیام معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب دارایی ارزشمند آدمیان است. دستاورد اندیشه ها و کاوشهای ژرف و ره آوردعشق انسان به دانش و آرامش است. هر کجا کتاب هست، فکر هست و هر جا فکر هست، پویایی و آرامش و دوستی برقرار است.

کتاب به روان آدمیان خرمی و آرامش می بخشد و ازین رو پدیدآورندگان و دست اندرکاران آن، منتشر کنندگان دانش و آرامش در جامعه اند. امروزه به رغم فن آوری های نوین و رشد برق آسای ابزارها و محمل های ارتباطی، کتاب همچنان به عنوان معتبرترین منبع اطلاعاتی و دانایی و آگاهی مطرح است. جامعه پویا، زنده و امیدوار با کتاب انس دارد.

بی شک باید همگان در تقویت این باور بکوشیم که کتاب غذای روح و مهمترین منبع فهم و ادراک بشری است و در کنار خوراک و پوشاک و مسکن، نیاز به کالاهای فرهنگی و در راس آن کتاب، نیاز فوری جامعه امروز ماست. 

با گرامیداشت یاد و خاطره عارف و فیلسوف و بزرگ مفسر قرآن کریم، حضرت علامه محمد حسین طباطبایی، ۲۴ آبان ماه را که در تقویم میهن عزیزمان به نام روز کتابخوانی نامگذاری شده است، به تمام ناشران، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان کتاب، کتابداران و کتابفروشان عزیز تبریک می گویم و به سهم خویش از خدمات موثر ایشان و همه کسانی که دل در گرو فرهنگ دارند و در راه ترویج فرهنگ مطالعه گام بر می دارند صمیمانه سپاسگزاری می کنم. 
    سرهنگ علی اصغر مهری
         معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان