فهرست

اطلاعيه

تابستان امسال را با همراهی کتاب به یادماندنی کنید؛

 اجرای سومین دوره طرح «کتابخانه تابستانه من» در چهارمحال و بختیاری 

کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری برای سومین سال متوالی میزبان طرح «کتابخانه تابستانه من» هستند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، با فرا رسیدن عید سعید غدیر، جشنواره «کتابخانه تابستانه من» برای سومین سال پیاپی در کتابخانه‌های عمومی استان  آغاز به کار کرد. این طرح که در دوران تعطیلات تابستانی دانش‌آموزان به اجرا در می‌آید، به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت آنان با فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و هنری متنوع، به صورت رایگان کودکان و نوجوانان را به کتابخانه‌ها دعوت می‌کند.

طرح «کتابخانه تابستانه من» که از سال 1401 در کتابخانه‌های عمومی استان آغاز شده است، اکنون برای سومین سال متوالی با استقبال چشمگیر کودکان و نوجوانان، در تمامی کتابخانه‌های استان با برنامه‌های فرهنگی متنوع به اجرا در می‌آید.

در این طرح، کارگاه‌های آموزشی متنوعی از قبیل قصه‌گویی، دست‌سازه‌های کاغذی، جلسات ادبی، کارگاه‌های داستان‌نویسی، آموزش نقالی و شاهنامه‌خوانی، تهیه روزنامه دیواری بر اساس کتاب‌های خوانده شده، نمایش‌های خلاق، جلسات مطالعه کتاب و کارگاه‌های آموزش هنرهای خانگی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه‌ها، ثبت‌نام و شرکت رایگان در این جشنواره تابستانی به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه نمایند. این طرح از ۴ تیر تا ۲۴ شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.