اخبار شهرستان‌ها
1401/7/10 یکشنبه
با تقدیر از شرکت کنندگان؛ 
ویژه‌برنامه اختتامیه «طرح با هم بخوانیم» در شهرستان بِن برگزار شد
«طرح با هم بخوانیم» با تقدیر از شرکت‌کنندگانِ این طرح، در شهرستان بن به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط‌عمومي اداره‌ی‌کل کتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال‌و‌بختياري، همزمان با هفته‌ی دفاع‌مقدس، ويژه‌برنامه‌ی اختتامیه‌ی «طرح با هم بخوانیم» روز پنج‌شنبه 7 مهرماه با حضور احمد پایاب، رئیس اداره‌ی‌کتابخانه‌های عمومی شهرستان بِن؛ محسن یوسفی، رئیس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، جمعی از مسئولین محلی، خانواده‌ی معظم شهدا و خانواده‌های کودکانِ شرکت‌کننده در این طرح به میزبانی کتابخانه عمومی شهدای شهر بِن برگزار شد.

در این مراسم رئیس اداره‌ی‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان بن، ضمن گرامی‌داشت هفته‌ی دفاع‌مقدس گفت:  شهدا از زندگی خود گذشتند تا ما در آسایش زندگی کنیم و کشور در مسیری شایسته، سربلند و سرافراز طریق تعالی بپیماید و قطعا یکی از راههای تعالی‌بخش کتابخوانی است و همه تلاش کتابخانه‌های عمومی در سنگر فرهنگی، پیوند مردم با کتاب و کتابخوانی است.

پایاب به «طرح با هم بخوانیم» اشاره کرد و افزود: این طرح یکی از طرحهای بسیار خوب و موفق نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که در جهت اجرای عدالت فرهنگی در مناطق کمتربخوردارِ کشور اجرا می‌شود و ما خوشحالیم که بار دیگر میزبان این طرح در شهرستان بِن بودیم.

سپس زینب سلیمی، مسئول کتابخانه عمومی شهدا و مجری «طرح با هم بخوانیم» ضمن ارائه گزارشی از اجرای این طرح گفت: خوشبختانه با استقبال خوب کودکان و نوجوانان در فاز اول این طرح، ما برای بار دوم یکی از کتابخانه‌های مجری در استان بودیم که این نشان دهنده‌ی ظرفیت بالای اجرای کار فرهنگی در کتابخانه‌ی شهدا و توانمندی اعضای فعال این کتابخانه است.

در ادامه لطف‌الله حسین‌میرزایی، جانباز، ایثارگر و برادر شهیدان جعفر و مسلم حسین‌میرزایی، با روایتگری خاطراتی از دفاع مقدس، خطاب به دانش‌آموزان گفت: وجود کتابخانه‌ها و حضور شما در این فضای غنیِ فرهنگی، توفیق و موهبتی از جانب خداوند است که می‌تواند زمینه‌ساز ساختن آینده‌ای روشن در مسیر زندگی شما باشد.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) افزود: به فرموده‌ی مولای متقیان علی (ع) علم و دین دوبال جدایی ناپذیرند و شهدا با ایمانی قوی و مجهز به صلاح علم راهشان را انتخاب و با همین دو بال علم و ایمان به بالاترین درجه انسانیت عروج کردند و ما باید با الگوگیری از شهدا و انس با کتاب مدارج معنوی خود را ارتقا دهیم.

در ادامه‌ی برنامه، نگار رفیعی شاعر، نوجوان شهرستان بن و امیرسالار طادی، شاهنامه‌خوان و عضو فعال کودک کتابخانه‌ی شهدا به شعرخوانی و شاهنامه‌خوانی پرداختند.

تقدیر از شرکت کنندگان ِ«طرح باهم بخوانیم» پایان بخش این نشست بود.

گفتنی است«طرح باهم بخوانیم» به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف اجرای عدالت در امر آموزشی فرهنگی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از طریق مطالعه گروهی، بر اساس یک سیر مطالعاتی هدفمند برای گروه سنی کودک و نوجوان تدارک دیده شد و در دور دوم اجرای این طرح 35 کتابخانه در مناطق کمتر برخوردار کشور میزبان این طرح بودند که در استان چهارمحال و بختیاری نیز «کتابخانه شهدای بن» و «کتابخانه شهدای کاروان پیاده» به عنوان مجری، این طرح را میزبانی می کردند. 

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.