اخبار شهرستان‌ها
1400/11/4 دوشنبه
همزمان با میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)؛
محفل ادبی «شعر مادرانه» با حضور مادران و همسران شهدا به میزبانی کتابخانه حافظ شهرکرد برگزار شد
محفل ادبی «شعر مادرانه» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) با حضور مادران و همسران شهدا با همکاری محفل ادبی بام ایران و کتابخانه حافظ شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، محفل ادبی «شعر مادرانه» همزمان با میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره(س) توسط محفل ادبی بام ایران و با همکاری کتابخانه حافظ شهرکرد با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا، همایون علیدوستی، دبیرمحفل ادبی بام ایران؛ مرید محمدی، شاعر پیشکسوت شعر آئینی؛ سید کمال الدین ساعی، شاعر پیشکوت؛ مژگان کاووسی و جمعی دیگر از شعرای استان، اعضای کتابخانه های عمومی و دوستداران کتاب برگزار شد.

در این مراسم دبیر محفل ادبی بام ایران ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و بیان جایگاه و ارزش مقام مادر گفت: مادران شهدا با الگوگیری از بی بی فاطمه زهرا(س) فرزندانی آزاده را تربیت کردند و در راه سربلندی میهن عزیز اسلامی‌مان به ندای پیر و مراد خود، معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس، فرزندان خود را برای حضور در جبهه ها آماده و تشویق می کردند تا یک وجب از خاک میهن عزیز اسلامی مان به دست دشمن نیفتد.

علیدوستی افزود: مادران و همسران شهدا، الگوی صبر و مقاومت و ایستادگی هستند و ما باید با الگوگیری از این اسوه های صبر و فداکاری راه شهدای والامقام و امام شهدا را به شایستگی ادامه دهیم.

در ادامه این مراسم خسرو سلیمی، علی اصغر حیدری بنی، یوسف حسین میرزایی، علی خلیلی اردلی، زهرا حیدری، نگار رفیعی، زهرا سلیمی و محیا اشراقی از شعرای بومی استان به بیان اشعاری در مدح حضرت زهرا(س) و اهمیت و جایگاه شهدا و مقام مادر پرداختند.

در پایان از خانواده شهدای والامقام شهید الله کرم فرج زاده، شهید سهراب صادقی(مهدی صدقی) و شهید فرهاد نجفی تجلیل شد.

گفتنی است شهید الله کرم فرج زاده، فرمانده گروهان ابوذر تیپ قمر بنی هاشم(ع) در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۶7در سن ۲۳ سالگی و در عملیات فاو؛ شهید سهراب صادقی(مهدی صدقی) در مهر ماه ۱۳۸۸ در سن ۲۶ سالگی در حادثه تروریستی گروهک وهابیون در شهر سنندج و شهید فرهاد نجفی از شهدای فاجعه منا در مهرماه ۱۳۹۴ به مقام رفیع شهادت نائل شدند.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.