اخبار شهرستان‌ها
1401/7/9 شنبه
همزمان با هفته‌ی دفاع مقدس؛
نشست روایتگری دفاع مقدس به میزبانی کتابخانه‌ی شهید باهنر اردل برگزار شد
همزمان با هفته‌ی دفاع‌مقدس، نشست روایتگری توسط اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌ی‌کل کتابخانه‌های عمومی استان چهارمحال و بختیاری، نشست روایتگریِ دفاع مقدس با تجلیل از نویسندگانِ بومی حوزه‌ی دفاع‌مقدس با حضور حجت الاسلام بهرامی، امام جمعه‌ی شهرستان؛ مرتضی انصاری، معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری؛ حجت الاسلام حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ محمد قربانی، سرپرست اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ گلستان انصاری،  رئیس اداره‌ی بهزیستی؛ عین اله سیفی، از راویان دفاع‌مقدس و جمعی از خانواده‌های معظم  شهدا و بسیجیانِ شهر اردل به میزبانی کتابخانه‌ی عمومی شهید باهنر، توسط اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

در این نشستِ فرهنگی، امام جمعه شهرستان اردل ضمن گرامیداشت ایام‌الله دفاع مقدس گفت: هشت سال مقاومت و ایستادگی در جبهه‌های حق علیه باطل، قدرت بازدارندگی برای ایران اسلامی ایجاد کرد که توانسته در مقابل زورگویی‌های دنیا ایستادگی کند و مستکبران را پس بزند از این‌رو شایسته است چیستی و چرایی دفاع مقدس به عنوان حماسه جاوید این ملت برای نسل‌های آینده بازگو شود تا دشمن نتواند با وارونه‌نشان دادن حقایق، نسل جوان و نوجوانِ ما را از الگوهای بی‌بدیل جهاد و شهادت دور کند.

حجت الاسلام بهرامی در ادامه افزود: باید تلاش کنیم با منابع عظیم کتاب و روایتگریِ واقع‌بینانه، جریان  ایثار، جهاد و شهادت را به درستی بازگو کرده و به تقویت این حرکت عظیم کمک کنیم.

در ادامه عین‌اله سیفی، از راویان دفاع مقدس ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم گفت: بیان خاطرات و روایتگری دفاع مقدس، نسل امروز جامعه را با واقعیت‌های سالهای جنگ آشنا می‌کند و نشان می‌دهد که امنیت امروز حاصل خون شهدا و رشادت‌های ملت ما در دفاع مقدس است.

سیفی ضمن روایت چند خاطره از حضور خود و همرزمان شهیدش در عملیات های مختلف تصریح کرد:  اکنون دشمن در نظر دارد از راه‌هایی همچون جنگ نرم و تحریم‌های اقتصادی، ارزش‌های انقلاب را خدشه‌‌دار کند و این امر سبب می‌شود تک‌تک ما آگاه باشیم و به بهترین وجه از کشورمان دفاع کنیم.

در ادامه این نشست افسانه همتی نویسنده کتاب‌های «در مسلخ عشق: سرگذشتنامه سردار شهید نوروز صالحی »، «اذان سرخ: سرگذشتنامه سردار شهید اکبر بابادی» و « انتظار هلن: سرگذشتنامه بسیجی شهید بازیار مالکی» و همچنین امیر نصیری نویسنده کتاب «شمیم یاس: سرگذشتنامه شهید قاسم نصیری» به معرفی آثار خود پرداختند.

گفتنی است مداحی،  تقدیر از شرکت کنندگان و نویسندگان بومی حوزه دفاع مقدس شهرستان و بازدید از نمایشگاه کتاب از دیگر برنامه های  اجرا شده در این نشست بود.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.