اخبار شهرستان‌ها
1401/6/27 یکشنبه
همزمان با اربعین حسینی(ع)؛
کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری با برپایی موکب از جاماندگان کربلا میزبانی کردند
به گزارش روابط عمومي اداره‌‌ی‌كل كتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال و بختياري، همزمان با اربعین حسینی(ع) 6 باب از کتابخانه‌های عمومی استان با برپایی موکب در مسیرهای پیاده روی شهرها و اجرای برنامه‌های متنوع کتاب محور از جاماندگان کربلا میزبانی کردند. 

موکب دانایی، با شعار «اول کتاب عشق نامش حسین علیه‌السلام بود» که با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری وردنجان و کتابخانه علامه طباطبایی این شهر در مسیر پیاده روی جاماندگان کربلا از شهر ناقچ به سمت گلزار شهدای وردنجان برپا شده بود با اجرای برنامه های فرهنگی از جمله اهدای کتاب نذری، محصولات فرهنگی و ایستگاه دلنوشته همراه با پذیرایی از عاشقان حسینی میزبانی می‌کرد.

کتابخانه بقیه الله بلداجی نیز  با برپایی موکب اربعین در آستانه مقدس امام‌زاده حمزه‌علی(ع) با اجرای فعالیتهای متنوع متناسب با اربعین از جمله نمایشگاه کتاب، قصه گویی از کتاب «ده قصه عاشورایی»، پرده خوانی، مسابقه نقاشی، جمع خوانی از کتاب «چهارده قصه چهارده معصوم(ع)»، اجرای پویش سلام بر حسین (ع) و اهدای جوایز میزبان کودکان و نوجوانان دوستدار اهل بیت(ع) بود.

کتابخانه علامه طباطبایی سفید دشت از جمله دیگر کتابخانه هایی بود که در روز اربعین با برپایی موکب در آستانه مقدس امام‌زاده علی بن احمد(ع) با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر سفیددشت به اجرای برنامه‌هایی همچون قصه گویی، معرفی کتاب، شعرخوانی و اهدای جوایز پرداخت.

کتابخانه آیت الله نجفی دهکردی نیز با حضور در مسیر پیاده روی اربعین از محل امامزاده سلطان سبزپوش(ع) به سمت امامزادگان دو خاتون شهر شهرکرد در محل پارک تهلیجان با همکاری آموزش و پرورش استان موکبی با محتوای غنی فرهنگی برپا کرد؛ حجت الاسلام والمسلمین نکونام، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با حضور در این موکب ضمن گفتگو با کودکان و نوجوانان از برپایی این موکب فرهنگی ابراز خرسندی کردند. 

کتابخانه امیرکبیر شهرکرد نیز با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد در مسیر پیاده روی اربعین در محله مهدیه شهرکرد به سمت امامزادگان دوخاتون با حضور در محل «پیشخان خدمات کتابخانه‌ای قلم» و اجرای برنامه های متنوع میزبان دوستداران کتاب و عاشقان اهل‌بیت(ع) بودند.

 در شهرستان لردگان نیز کتابخانه کاروان پیاده این شهر با همکاری اداره کتابخانه های شهرستان با پرپایی موکب و ایستگاه نقاشی میزبان عزاداران کوچک حسینی(ع) بود. 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.