اخبار شهرستان‌ها
1400/11/10 یکشنبه
با حضور فرماندار شهرستان سامان؛
نخستین ویژه برنامه «ماه طنز» توسط محفل ادبی بام ایران برگزار شد
نخستین ویژه برنامه «ماه طنز» توسط محفل ادبی بام ایران با حضور فرماندار شهرستان سامان و جمعی از دوستداران شعر و ادب برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نشست فرهنگی ادبی« ماه طنز» با حضور کمال اکبریان، فرماندار شهرستان سامان، همایون علیدوستی، دبیر محفل ادبی بام ایران؛ شهلا آقابابایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سامان و جمعی از شاعران و هنرمندان برجسته شهرستان توسط محفل ادبی بام ایران و با همکاری محفل ادبی عمان سامانی برگزار شد.
 
کمال اکبریان، فرماندار شهرستان سامان در این مراسم ضمن استقبال از برگزاری محافل فرهنگی، ادبی توسط کتابخانه های عمومی به استعدادهای خوب شهرستان جهت استفاده از این ظرفیت و گسترش هر چه بیشتر این برنامه ها اشاره کرد و اذعان داشت: سامان از قدیم الایام مهد شاعران بزرگی همچون عمان و دهقان سامانی بوده و چقدر شایسته است که نخستین برنامه«ماه طنز» به میزبانی این شهرستان برگزار می گردد.

اکبریان اظهار امیدواری کرد که با تکمیل پروژه فرهنگسرای بزرگ سامان شاهد اجرای برنامه های متنوع فرهنگی با رویکرد شعر و کتاب باشیم.

در این نشست دبیر محفل ادبی بام ایران ضمن اشاره به پیشینه درخشان شهرستان سامان در حوزه شعر و ادب فارسی، هدف از اجرای این طرح را کشف استعدادهای جدید و تشویق شاعران به پرداختن به شعر طنز عنوان کرد و افزود: شعر طنز در گذشته رونق بسیاری خوبی داشت و شعرا با بهره گیری از لهجه محلی و سنت های بومی به سرایش اشعاری با درونمایه های غنی می پرداختند ولی امروزه این سبک شعری تا حدودی کم رنگ تر شده است و تلاش خواهیم کرد بتوانیم گامی جهت تقویت این سبک شعری برداریم.

  در ادامه شهلا آقابابایی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان سامان گفت: کتابخانه های عمومی در کنار رسالت خطیر خود در خصوص ترویج کتابخوانی به عنوان باشگاههای فرهنگی تلاش می کنند بستر مناسب برای آشنایی و ارتباط اعضا و مراجعان با هنرمندان، نویسندگان و چهره های شاخص فرهنگی را فراهم آورند.
  
گفتنی است در این مراسم الهام خداوردی، علیرضا کبیری و حسن بهارلو  از شاعر خوش قریحه سامانی شعرخوانی کردند و از کتاب «سفینه فرزان» نوشته مصطفی سامانی‌نژاد رونمایی شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.