فهرست

بازتاب اخبار

شهرکرد -ایرنا- سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری از فعال بودن کتابخانه مولوی شهرکرد در ایام تعطیلات رسمی نوروز از اول تا پنجم فروردین ماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ برای ارائه خدمت به علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خبر داد.

 احمد فرهادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  فعالیت کتابخانه‌های عمومی استان در ایام نوروز امسال در روز پنجشنبه پنجم فروردین به استثنای کتابخانه مولوی شهرکرد تعطیل است.

وی اظهار داشت: در هفته دوم فروردین‌ماه در روزهای هفتم، هشتم،دهم و یازدهم نیز فعالیت کتابخانه‌های استان در شهرهای آبی و زرد به براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به ارائه خدمات می‌پردازند. 

به گفته وی، کتابخانه‌های عمومی فعال در شهرهای وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا تعطیل هستند، اما خدمات فرهنگی توسط کتابداران در فضای مجازی دنبال خواهد شد.

فرهادی افزود: تعطیلی کتابخانه‌ها در مناطق نارنجی مربوط به هفته دوم فرودین است و ساعت و نحوه فعالیت کتابخانه‌ها پس از ایام نوروز از ۱۴ فروردین به روال سابق از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۴ و بر اساس دستورالعمل ساعت فعالیت کتابخانه‌های عمومی خواهد بود. 

 

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۵۵ باب کتابخانه عمومی در استان فعال است که ۹ باب کتابخانه عمومی از این تعداد در مناطق روستایی احداث شده و ۴۵ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند.