فهرست

بازتاب اخبار

بازگشت پروژه کتابخانه مرکزی چهارمحال و بختیاری به چرخه احداث

مدیرکل امور استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: با توجه به تامین زمین مورد نیاز جهت احداث کتابخانه مرکزی در چهارمحال و بختیاری، در تلاشیم موانع موجود مرتفع شود و این پروژه بار دیگر به چرخه احداث برگردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، مدیرکل امور استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سفر به چهارمحال و بختیاری، با جمعی از رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کتابداران استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

کتابداران، افسران جبهه دانایی هستند

محمدعلی میرزایی، مدیرکل امور استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پنجمین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان ضمن اشاره به اهمیت و ارزش کار کتابداران گفت: کتابداران، افسران جبهه دانایی هستند که علی‌رغم مشکلات معیشتی، خالصانه، دلسوزانه و با گشاده‌رویی در سنگر فرهنگ خدمت می‌کنند و افتخار نهاد داشتن چنین نیروهایی است.

میرزایی اضافه کرد: بحث معیشت این همکاران دغدغه دبیرکل و مجموعه ستاد مرکزی نهاد بوده و تمام تلاش ما بر این است که با به کارگیری راهکارهای قانونی و اصلاح قانون تأسیس نهاد بتوانیم بحث ترمیم حقوق را به شایستگی انجام دهیم.

تعریف ۴۷ فعالیت برای کتابخانه‌ مرکزی هر استان

وی ایجاد کتابخانه مرکزی استان‌ها را از جمله برنامه‌های مهم عنوان کرد و بیان داشت: ۴۷ فعالیت برای کتابخانه مرکزی هر استان تعریف شده و ایجاد این مرکز مهم فرهنگی می‌تواند مرجعی قوی برای تأمین نیازهای علمی محققان، پژوهشگران، دانشجویان و همه دوستداران کتاب و پشتوانه محکمی برای سایر کتابخانه‌ها باشد.

مدیرکل امور استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افزود: با توجه به تامین زمین مورد نیاز جهت احداث کتابخانه مرکزی در این استان، در تلاشیم موانع موجود مرتفع شود و این پروژه بار دیگر به چرخه احداث برگردد.

احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: همکاران ما تلاش می‌کنند با چاشنی خلاقیت و ارتباط موثر با مراکز فرهنگی و مسئولان محلی، نقش، اهمیت و جایگاه کتابخانه‌ها را به‌عنوان باشگاه‌های مهم فرهنگی ثابت کنند.

فرهادی کمبود نیرو، نبود کتابخانه مرکزی و مشکلات معیشتی را از جمله دغدغه‌های این استان عنوان کرد و خواستار همکاری جهت رفع مشکلات موجود شد.