فهرست

اخبار برگزيده

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری؛

انجام فعالیتهای متنوع فرهنگی با رویکرد خلاقیت در دستور کار کتابخانه ها قرار گیرد

 سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری در پنجمین جلسه شورای اداری این اداره کل  انجام فعالیتهای متنوع فرهنگی با رویکرد خلاقیت و تنوع در ارائه خدمات را از اولویتهای برنامه های اجرایی کتابخانه ها عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، پنجمین جلسه شورای اداری اداره کل‌کتابخانه‌های عمومی استان به ریاست احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان روز چهارشنبه 22 دی ماه با حضور کارشناسان اداره‌کل و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها در بستر فضای مجازی برگزار شد.

در این جلسه احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان به لزوم تلاش و همت همکاران جهت پوشش وقفه ناشی از شیوع ویروس کرونا در کتابخانه ها تأکید کرد و بیان داشت: انجام فعالیتهای متنوع فرهنگی با رویکرد خلاقیت و تنوع در ارائه خدمات می تواند زمینه تحرک و پویایی بیش از پیش کتابخانه‌ها را فراهم آورد چرا که در طول ایام شیوع این ویروس، کتابخانه‌ها از بستر فضای مجازی استفاده‌ای بهینه و شایسته داشتند پس در حال حاضر می‌توان با به خدمت گیری فضای مجازی و ارائه خدمات حضوری  زمینه حرکت رو به جلو کتابخانه ها را بیش از زمان شیوع  ویروس کرونا فراهم کرد.

فرهادی اذعان داشت: تلاش می کنیم کتابخانه ها به صورت شایسته به امکانات به‌روز کتابخانه ای مجهز و تجهیزات فرسوده و بلا استفاده جهت استفاده بهینه از فضاهای موجود از کتابخانه ها خارج گردد.

وی تآکید کرد: باید احساس نیاز به کتابخوانی را در مردم ایجاد کنیم تا اعضا کتابخانه ها به صورت خودجوش افزایش یابد و تحقق این امر تلاش مضاعف همکاران و بکارگیری راهکارهای خلاقانه متناسب با فضا و نیازهای موجود را می طلبد. 

در ادامه کارشناسان حوزه های مرتبط به ارائه گزارشی از شاخص های کتابخانه های  شهرستان در حوزه‌های امور کتابخانه ها، فرهنگی، انجمن ها، منابع کتابخانه ای و منابع درآمدی پرداختند و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها نیز به ذکر مسائلی و مشکلات قابل طرح در حوزه تحت مدیریت خود پرداختند.

معرفی کتاب توسط رئیس اداره کتابخانه های شهرستان کیار، اجرای پویش اهدا کتاب، به روز رسانی پرتال کتابخانه ها و برگزاری منظم جلسات انجمن و اخذ مصوبات کاربردی در این جلسات از مهم ترین مباحث مطروحه در این جلسه بود.
عكس های مرتبط :