فهرست

گفت و گو

امام جمعه شهرستان سامان؛

شایسته است خیرین در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی حضوری پررنگ داشته باشند

امام جمعه شهرستان سامان ضمن دعوت از کلیه مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی بر حمایت خیرین از این جشنواره تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام علی اصغر عقیلی، امام جمعه شهرستان سامان در دیدار با دبیر استانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن دعوت از تمامی آحاد جامعه جهت شرکت در این جشنواره، خواستار حمایت و حضور فعال خیرین در برگزاری شایسته این جشنواره شد.

امام جمعه شهرستان سامان ضمن ارزشمند خواندن جشنواره کتابخوانی رضوی آن را اقدامی فرهنگی مذهبی جهت ترویج کتابخوانی و معرفی سیره اهل بیت(ع) عنوان کرد و افزود: این جشنواره فرصتی است تا ضمن افزایش اندوخته های خود در مورد منش ائمه اطهار(ع)، با استفاده از بستر آرام بخش کتاب در شرایطی که بیماری منحوس کرونا به نوعی آرامش فکری همه ما را تحت تآثیر قرار داده روحمان را جلا دهیم و فکرمان را آرام کنیم.

وی در خصوص لزوم حضور خیرین در عرصه ترویج فرهنگ کتابخوانی تآکید کرد و اظهار داشت: ثواب فقط در انجام اعمال و نماز مستحبی و بیان اذکار و ادعیه نیست، گاهی مشارکت در برنامه‌هایی که منافع یک جامعه را دربر دارد می تواند ثوابی به مراتب بالاتر و اثرات ماندگاری داشته باشد که تا سالها پس از مرگ نیز ثواب آن به شخص خواهد رسید و مشارکت خیرین در ترویج فرهنگ کتابخوانی و هدایت افراد در مسیر صحیح زندگی به خصوص با تمسک به سیره ائمه معصومین علیهم السلام از جمله این اعمال است که می تواند  ثواب و اجری ماندگار داشته باشد. 

حجت الاسلام عقیلی ضمن اعلام آمادگی جهت همراهی و همکاری با اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان اذعان داشت: تلاش خواهیم کرد در فرصت پیش رو ما نیز با رساندن پیام این جشنواره به گوش مردم قدمی هرچند کوچک در راه اعتلای فرهنگ کتابخوانی و برگزاری هر چه بهتر این جشنواره برداریم.

گفتنی است آخرین مهلت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی یک آبان ماه سال جاری می باشد.
عكس های مرتبط :