فهرست

اطلاعيه

فراخوان بخش ترویج خواندن جایزه یادبود آسترید لیندگرن ۲۰۲۳ منتشر شد

جایزه آلما یا جایزه یادبود آسترید لیندگرن به مناسبت بزرگداشت نویسنده محبوب سوئدی آسترید لیندگرن و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان جهان توسط دولت سوئد در سال ۲۰۰۲ طراحی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور  جایزه آلما یا جایزه یادبود آسترید لیندگرن دومین جایزه بزرگ ادبیات کودک به شمار می‌رود. 

جایزه آلما در کنار نویسندگان و تصویرگران برجسته‌ی هر کشور، به قصه‌گویان، مروجان و نهادهای حوزه ادبیات کودک و ترویج کتاب‌خوانی صرف نظر از زبان و ملیت آن‌ها نیز اختصاص می‌یابد. تنوع و نوآوری، فراگیر بودن قومیت‌ها و تداوم اجرایی پروژه از جمله معیارهای دریافت این جایزه است. 

در حال حاضر، شورای کتاب کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان چهار نهادی در ایران هستند که امتیاز معرفی نامزد برای دریافت این جایزه را دارا هستند.

کمیته جوایز شورای کتاب کودک به همین منظور از افراد و یا نهادهایی که فعالیت‌ ترویج خواندن انجام می‌دهند دعوت می‌کند که به این فراخوان پاسخ دهند.

برای شرکت در این برنامه لازم است فراخوان ترویج آلما 2023(1) را تکمیل کرده و آن را همراه گزارش مکتوب فعالیت‌ها و مستندهای مرتبط شامل: عکس، فیلم، کتاب و مقاله تا تاریخ ۲۵ بهمن ماه(۲۵/۱۱/۱۴۰۰) به آدرس ایمیل cbctarvij1400@gmail.com ارسال شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۰۸۰۷۴ تماس بگیرند.