فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مسئول کتابخانه امیرکبیر شهرکرد؛

فضای مجازی فرصتی جهت جلب مشارکت خیرین به امور کتابخانه هاست

مسئول کتابخانه امیرکبیر شهرکرد گفت: با ارتباط موثر در فضای مجازیِ در اختیارِ کتابخانه، بیش از 80 نسخه کتاب از سوی ناشرین به این کتابخانه اهدا شد.

امیر بنی طالبی، مسئول کتابخانه امیرکبیر شهرکرد در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: فضای مجازی در اختیار کتابخانه ها فرصت خوبی برای بهره گیری از ظرفیت خیرین در پیشبرد امور کتابخانه ها است.

بنی طالبی افزود: استفاده از ظرفیتهای موجود و ارتباط موثر برای جلب مشارکت خیرین، یکی از بهترین روش ها برای تقویت منابع و تجهیزات کتابخانه های عمومی، ارتقای سطح مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است و باید اهدا کنندگان کتاب و خیرین کتابخانه ساز را به نحو شایسته معرفی و تشویق کرد.

 وی در خصوص نحوه جذب منابع از طریق فضای مجازی گفت: با ارسال درخواست از طریق صفحه اینستاگرام کتابخانه به دو ناشر معروف و پیگیری های مستمر و نیز مشاهده فعالیت های صورت گرفته توسط این کتابخانه در فضای مجازی، دو انتشارات آزادمهر و کرگدن نسبت به ارسال 78 عنوان کتاب‌ در 80 جلد‌ به ارزش بیش از 23 میلیون ریال در موضوعات مختلف ازجمله تاریخ ، ادبیات ، سیاست ، دین و... اقدام کردند.


مسئول کتابخانه امیرکبیر شهرکرد اظهار داشت: کتابخانه با وجود اعضا جانی دوباره می گیرد ولی در شرایط محدودیتهای ناشی از ویروس کرونا تلاش کردیم تا با بهره گیری از فضای مجازی و با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در این فضا، ضمن حفظ ارتباط با اعضا، بتوانیم بسیاری دیگر از علاقه مندان به فضای مجازی را با کتاب و کتابخوانی پیوند دهیم و تلاش می کنیم از تمام ظرفیتهای موجود برای عمل به رسالت فرهنگیمان بهره گیریم.
 
نسخه قابل چاپ