فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان سامان؛

شهرستان سامان مهد ادب و فرهنگ است و مردم این شهرستان طالب توسعه پروژه های فرهنگ محور هستند

فرماندار شهرستان سامان توسعه پروژه های فرهنگ محور از جمله کتابخانه های عمومی و سهولت دسترسی به کتاب را از اولویتهای برنامه های این شهرستان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، احمد فرهادی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری روز شنبه 19 تیرماه  با هدف تشریح برنامه های سال جاری این اداره کل در شهرستان سامان و جلب حمایت برای افزایش سطح اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای با کمال اکبریان، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

فرهادی به لزوم ایجاد کتابخانه در شهر هوره و روستاهای واجد شرایط این شهرستان، تداوم به روز رسانی تجهیزات و همچنین انجام تعمیرات در کتابخانه ها اشاره کرد و خواستار مساعدت فرماندار جهت پیش بینی اعتبارات مناسب در کمیته برنامه ریزی شهرستان به منظور تحقق این برنامه ها شد. 

در این نشست کمال اکبریان، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سامان به پیشینه فرهنگی این شهرستان اشاره کرد و افزود: سامان از قدیم الایام مهد چهره های ماندگاری از  شعرا، ادبا، فرهیختگان و بزرگان بوده است و مردمی طالب فرهنگ دارد پس توسعه پروژه های فرهنگ محور به ویژه سهولت دسترسی مردم به کتابخانه ها و ارتقا سطح مطالعه با توجه به مطالبه و تقاضای مردم در اولویتهای این شهرستان است.

اکبریان افزود: تلاش می کنیم از ظرفیت خیرین شهرستان نیز برای پیشبرد امور کتابخانه ها استفاده کنیم و خوشبختانه شاهد اقبال خیرین در ورود به این حوزه هستیم.

گفتنی است شهرستان سامان در 16 کیلومتری مرکز استان و دارای دو باب کتابخانه عمومی می باشد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ