فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف افزایش سطح اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای انجام شد؛

دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با فرماندار اردل

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با هدف افزایش سطح اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای با فرماندار شهرستان اردل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، احمد فرهادی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان، با هدف توسعه همکاری ها و رایزنی جهت پیش بینی و تخصیص اعتبارات کافی برای طرح ها و پروژه های عمرانی کتابخانه های عمومی شهرستان اردل با محمود کیانی، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار، رشد و توسعه کتابخوانی را در گرو تلاش همگانی دانست و تاکید کرد: شهرستان اردل مستعد تاسیس چند باب کتابخانه عمومی است که امیدواریم با مساعدت و حمایتهای همه جانبه فرمانداری، همکاری بنیاد علوی و مشارکت دیگر خیرین بتوانیم زمینه تحقق این مهم را فراهم کنیم.

وی گفت: در حال حاضر در کتابخانه های عمومی شهرستان مشکلات عدیده ای در زمینه تعمیر و تجهیز وجود دارد که با توجه به در پیش بودن جلسات برنامه ریزی شهرستان، تقاضا داریم، بودجه لازم از محل اعتبارات تملک دارایی ها و سایر سرفصل های موجود در نظر گرفته شود.

در ادامه این دیدار، محمود کیانی، فرماندار شهرستان اردل گفت: کتاب و کتابخوانی مقوله ارزشمندی است که مسیر زندگی انسانها را تغییر می دهد پس فرهنگ کتابخوانی باید وارد جریان زندگی خانواده ها شود تا ضمن کاهش آسیب های اجتماعی، زمینه پرورش نسلی پویا و موفق فراهم گردد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردل افزود: در زمینه اعتبارات با وجود انتظارات فراوان دیگر دستگاه ها، سعی می کنیم با نگاهی جامع به آینده، حوزه فرهنگی را حمایت کنیم تا منابع مالی یک سویه به سمت تعداد محدودی از دستگاههای برخوردار و اجرایی سوق داده نشود. 

فرماندار اردل بر تلاش همه جانبه جهت ایجاد کتابخانه در شهر سرخون قول مساعد داد.

گفتنی است شهرستان اردل در 75 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و دارای 4 باب کتابخانه عمومی نهادی می باشد.
نسخه قابل چاپ