فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان سامان؛

جشنواره کتابخوانی رضوی نسل آینده را در مقابل بسیاری از آسیبهای اجتماعی و بزهکاری ها واکسینه می کند

فرماندار شهرستان سامان ضمن تأکید بر نقش جشنواره کتابخوانی رضوی در سالم سازی جامعه اظهار داشت: این جشنواره جوانان و نوجوانان را در مقابل بسیاری از آسیبهای اجتماعی و بزهکاری ها واکسینه می کند.

کمال اکبریان فرماندار شهرستان سامان در گفتگو با روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی هر جامعه به معنای واقعی و همه جانبه بحث فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است؛ کتابخوانی از مهم ترین ملاکهایی است که می‌تواند روی تمامی شاخص های دیگر تأثیر مستقیم داشته باشد و طبیعتا جامعه‌ای که درصد و سطح مطالعه بالاتری داشته باشد به راحتی می‌تواند به توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و حتی سیاسی دست پیدا کند. 

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سامان از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان اتفاقی خوب در امر کتابخوانی نام برد و اظهار داشت: خوشبختانه طی سالهای اخیر نهاد کتابخانه ها بحث کتابخوانی و ترویج این فرهنگ ارزشی را به صورت حرفه ای پیش برده است و ما شاهد برنامه های خلاقانه کتاب محوری از سوی نهاد بوده ایم که نماد بارز آن جشنواره کتابخوانی رضوی می باشد، جامعه ما جامعه ای است که اعتقادات مذهبی در آن فوق العاده اهمیت دارد و این موضوع رویکرد مثبت دیگری به این جشنواره می بخشد.

وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی موجب می شود که مردم به ویژه قشر نوجوان و جوان به عنوان آینده سازان جامعه در یک رقابت مطالعاتی شرکت کنند که نتیجه آن شناخت هرچه بیشتر ائمه هدی علیهم السلام می باشد پس شایسته است کلیه دستگاههای دولتی، غیردولتی، مردم و خیرین هرچقدر بتوانند به این ظرفیت کمک کنند تا در نتیجه موجبات اعتلای هرچه بیشتر سطح کمی و کیفی این جشنواره در سالهای بعد فراهم گردد. 

اکبریان اذعان داشت: این جشنواره ملغمه ای از رشد و بالندگی در پرتو کتاب و معنویت است که می تواند در بحث سالم سازی جامعه اثری موفق داشته باشد و جوانان و نوجوانان ما را در مقابل بسیاری از مسائل، آسیبهای اجتماعی و بزهکاری ها واکسینه کند و این یکی از اثرات بسیار مثبت این جشنواره است. پس باید همه این ابتکار و کار ارزنده نهاد کتابخانه ها را حمایت کنیم تا هر سال شاهد ارتقا این جشنواره و بالندگی و پیشرفت آینده سازان جامعه باشیم.
نسخه قابل چاپ