فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت خیرین شهرستان سامان انجام شد؛

آغاز عملیات اجرایی نخستین پروژه صد درصد خیرساز کتابخانه های چهارمحال و بختیاری

عملیات اجرایی نخستین پروژه صد درصد خیرساز کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری در روستای چلوان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، طی مراسمی عملیات عمرانی نخستین کتابخانه صد درصد خیری روستای چلوان شهرستان سامان روز چهارشنبه 14 مهرماه با حضور احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان؛ کمال اکبریان، فرماندار شهرستان سامان؛ جمعی از مسئولین محلی، خانواده معظم شهدای روستاهای چلوان و چم زین  و اصحاب رسانه آغاز شد.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان در این آیین ضمن اشاره به نقش و اهمیت خیرین کتابخانه ساز در افزایش سرانه های کتابخانه ای گفت: این کتابخانه در زمین اهدایی به مساحت ۱۷۱ مترمربع و در ۲ طبقه و با زیربنای ۴۰۲ متر مربع ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه خانواده شهید صدیقی در اقدامی خیرخواهانه، هزینه‌های کامل اجرای این کتابخانه را پرداخت می‌کنند، تصریح کرد: این خانواده خیراندیش پیش از این نیز برای ایجاد کتابخانه شهید جعفرزاده شهر سامان به صورت مشارکتی اقدام کردند.

فرهادی پیش‌بینی کرد، عملیات ساخت کتابخانه خیری روستای چلوان تا یک سال آینده به پایان برسد که پس از بهره‌برداری از این مرکز فرهنگی، اقدام برای تجهیز و تامین نیروی انسانی از طرف اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان انجام خواهد شد.

وی در ادامه به افتتاح پیشخان خدمات کتابخانه‌ای در روستای چم‌چنگ از توابع شهرستان سامان همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی در آبان ماه امسال اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی کتابخانه عمومی شهر هوره نیز در دستور کار قرار دارد.

فرماندار شهرستان سامان نیز در این آیین ضمن تقدیر از حضور خیرین در عرصه های مختلف، کتابخانه سازی را اقدامی ارزشمند عنوان کرد که تا سالها می توان شاهد اثرات و بازخورد‌های شایسته این اقدام فرهنگی در جامعه بود. وی ضمن ابراز خرسندی از آغاز نخستین پروژه صددرصد خیرساز کتابخانه های عمومی استان در شهرستان سامان افزود: ان شاالله با همت و همدلی مردم و مسئولین شاهد افزایش سرانه مطالعه و حضوری نسلی موفق در ساختن آینده جامعه باشیم.

کمال اکبریان همچنین به درخواست‌های عمومی برای راه‌اندازی کتابخانه عمومی در شهر هوره و روستای شوراب صغیر به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین روستاهای چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و افزود: لازم است بخشداری، شهرداری و شورای شهر و روستا برای ایجاد مراکز فرهنگی به ویژه کتابخانه همکاری بیشتری را با امور کتابخانه‌های عمومی استان داشته باشند.

گفتنی است پروژه عمرانی کتابخانه خیرساز روستای چلوان با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و با حمایت فرماندار شهرستان، پیگیری مستمر دهیار  روستا و  جمعی از مسئولین محلی توسط خانواده نیک اندیش  و خیر  شهید صدیقی آغاز شده است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ