فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با تجلیل از فعالان فرهنگی عرصه کتاب؛

ویژه برنامه هفته کتاب و کتابخوانی در شهر وردنجان برگزار شد

ویژه برنامه هفته کتاب و کتابخوانی با تجلیل از اعضای برتر کتابخانه علامه طباطبایی (ره) و فعالان فرهنگی عرصه کتاب در شهر وردنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های چهارمحال و بختیاری، آیین بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در شهر وردنجان، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی، امام جمعه این شهر؛ جواد شریف پور، سرپرست شهرداری وردنجان، مصطفی مولوی، رئیس شورای اسلامی این شهر؛ محسن یوسفی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بن؛ حسین گودرزی، معاون ادبیات و تاریخ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، احمد پایاب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بن برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدی، امام جمعه شهر وردنجان ضمن تشکر از تلاشهای صورت گرفته جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: سرانه مطالعه در کشور ما پایین است و می طلبد در زندگی وقت بیشتری برای کتابخوانی در نظر گرفته شود. 

وی افزود: آنقدر کتاب مهم است که خدای متعال هر پیغمبری را با کتابی خاص جهت هدایت مردم مبعوث کرده است.
 
امام جمعه شهر وردنجان کسب رتبه برتر کشوری توسط مسئول کتابخانه علامه طباطبایی وردنجان را تبریک گفته و از مسئولین خواست تا با مشارکتی سازنده از فعالیتهای ارزشمند کتابخانه به عنوان یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی شهر حمایت کنند.

در ادامه احمد پایاب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بن نیز به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: امروزه اقدام و عمل در حوزه ترویج کتابخوانی اهمیت بسیاری دارد و کتابخانه های عمومی صرفا مکانی برای امانت کتاب نیست و به جبهه فرهنگی هر شهر تبدیل شده است.

در بخش دیگری از این مراسم از کتاب های «ماه ستارگان» و «مرد میدان» سروده احمد رفیعی وردنجانی رونمایی شد.

سرهنگ گودرزی، معاون ادبیات و تاریخ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در حاشیه رونمایی از کتاب گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس يكي از گسترده ترين حوزه هاي تفكر، انديشه و پژوهش را فراروي انديشمندان و پژوهشگران اين كشور قرار داده است، تا ابعاد پيچيده و ناشناخته‌اي از فرهنگ و ارزش هاي اصيل مذهبي و ملي مردم ايران را مورد پژوهش قرار دهند. 

وی افزود: طرح مباحث مربوط به هويت ايراني در شعر دفاع مقدس، سبب ترويج انديشه هاي مهرورزي به ميهن و تقويت روحيه‌ دفاع از آن شده و شعر، به عنوان وسيله عمده ‌اي براي تجلي مباني هويت ايراني مطرح گرديده است كه نوع نگرش انساني ايراني را به دنياي پيرامون خود نشان مي دهد.

ارزش کتاب هایی که در حوزه دفاع مقدس و پس از آن شهدای مدافع حرم و در وصف فرماندهان والامقام این سرزمین سروده و نوشته می شود بسیار بالاست و ما از این حرکت فرهنگی حمایت می کنیم.

در ادامه جمعی از شاعران مطرح استان از جمله استاد مرید محمدی، استاد مرادعلی توکلی و استاد همایون علیدوستی نیز در این مراسم به شعرخوانی در وصف ارزش کتاب و مقام کتابدار پرداختند و از اعضای برتر کتابخانه وردنجان و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی این شهر نیز با اهدای لوح سپاس و هدیه  تجلیل شد. 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ