فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف پیگیری مشکلات و مسائل کتابخانه ها انجام شد؛

سفر یک روزه سرپرست اداره کل‌کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری به شهرستان فارسان

سرپرست اداره کل‌کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری طی سفری یک روزه با هدف پیگیری مشکلات و مسائل کتابخانه ها با فرماندار و مسئولین محلی شهرستان فارسان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان در سفری یک روزه به شهرستان فارسان با هدف پیگیری تخصیص اعتبارات تملک و دارایی‌های سرمایه ای و حل مشکلات کتابخانه های عمومی با مرداس طاهری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان و جمعی از مسئولین محلی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با فرماندار شهرستان فارسان افزایش سرانه های کتابخانه ای شهرستان را یکی از مسائلی عنوان کرد که نیاز به توجه جدی دارد؛ فرهادی اذعان داشت: وجود تنها یک کتابخانه در شهر فارسان قطعا پاسخگوی نیاز مردم نیست و ایجاد کتابخانه شماره 2 این شهر باید مورد پیگیری و حمایت مسئولین محلی و خیرین قرار گیرد.

فرهادی ضمن اشاره به لزوم ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط خواستار مساعدت فرماندار، بخشداران و دهیاران این شهرستان برای تحقق آن شد.

در ادامه مرداس طاهری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان ضمن تشکر از تلاشهای صورت گرفته گفت: قطعا اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و همه مکلف به همکاری با کتابخانه ها هستیم و در همین راستا تلاش خواهیم کرد ایجاد کتابخانه شماره 2 در شهر فارسان در نقشه جامع شهر پیش‌بینی گردد و راه اندازی کتابخانه در محل مصلی نیز مورد امکان سنجی قرار گیرد.

سپس رقیه جهانبازی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده عمرانی، تجهیزاتی و پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی پرداختند. 

در ادامه این سفر سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان با باقر مومنی، شهردار جونقان و  اعضا شورای اسلامی شهرهای جونقان و فارسان دیدار و گفتگو کرد و خواستار مساعدت بیشتر آنها در پرداخت سهم نیم درصد شهرداریها و همکاری در محوطه سازی و امور عمرانی کتابخانه ها شد.

بازدید از کتابخانه ها، دیدار و گفتگو با کتابداران و تقدیر از سمیرا قاسمی، رابط فرهنگی برتر کشوری و برگزیده پویش ملی «کتابخانه من» پایان بخش این سفر بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ