فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور برنامه‌ریزی جهت اجرای برنامه های سال جاری؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل با هدف برنامه‌ریزی جهت اجرای برنامه های سال جاری به ریاست سرپرست فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل در سال1401، به ریاست یعقوب شکوهی، سرپرست فرمانداری شهرستان اردل و با حضور احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ ابراهیم پناهی، بخشدار بخش میانکوه؛ علی گنجی زاده، بخشدار بخش مرکزی شهرستان؛ قاسم همتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سمیه اسماعیل‌زاده، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان اردل و دیگر اعضاء انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این نشست یعقوب شکوهی، سرپرست فرمانداری شهرستان اردل با تاکید بر اهمیت مساله کتاب و کتابخوانی یکی از نیازهای اصلی انسان را نیاز به دانستن عنوان کرد و بیان داشت: نیاز به دانستن تنها از طریق مطالعه تامین می شود پس با توجه به لزوم ارتقا سطح بینش و آگاهی جامعه، ترویج کتابخوانی باید در اولویت برنامه های فرهنگی تمام ادارات و مسئولین قرار گیرد. 

 احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه جلسه به ارائه گزارشی از ‏وضعیت کتابخانه‌ها و برنامه‌های فرهنگی اجرا شده پرداخت و اظهار داشت: شهرستان اردل از لحاظ کیفیت اجرای برنامه‌های فرهنگی دارای سطح مطلوبی می‌باشد ولی از لحاظ سرانه فضای فیزیکی ‏نسبت به جمعیت نیازمند تقویت و توسعه سرانه است که ان‌شاالله با حمایت مسئولین و همت خیرینِ عرصه فرهنگ، این مهم تحقق یابد.
در ادامه سمیه اسماعیل زاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل نیز به منظور آشنایی اعضای جدید انجمن با شرح وظایف و نحوه فعالیت به ارائه گزارشی از ساختار انجمن کتابخانه‌های عمومی پرداخت.

گفتنی است پیگیری واگذاری ساختمان‌ مناسب جهت ایجاد کتابخانه در شهر فاقد کتابخانه سرخون، اجرای طرح «سفیر کتابخانه» توسط کتابخانه‌های شهرستان با همکاری اداره آموزش و پرورش و پیگیری جهت اجرای طرح  پیشخان‌های کتابخانه‌ای در شهرستان از جمله مصوبات این جلسه بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ