فهرست

اخبار شهرستان‌ها

 با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان بروجن؛

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن برگزار شد

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن با حضور سرپرست فرمانداری این شهرستان و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجن به ریاست فتاح کرمی، سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حمزه علی ولیان، شهردار بروجن؛ سعید کردیان، رئیس شورای اسلامی شهر بروجن؛ پریوش میرزاییان، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ مظفر علیخانی، بخشداربخش مرکزی بروجن؛ سید عیسی علوی، مدیر آموزش و پرورش؛ بهجت ربیعی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن؛ هاجر عدنانی، مسئول مقر کتاب بروجن و دیگر اعضای انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 در این جلسه فتاح کرمی، سرپرست فرمانداری و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن گفت: برای ترویج فرهنگ ناب ایرانی_اسلامی باید فرهنگ کتابخوانی ترویج گردد و در همین راستا می توان با توزیع کتابهای خوب در بین اصناف و بازاریان به عنوان قشری که کمتر در این خصوص به آنها پرداخته شده است زمینه را برای ارتقا سطح دانش و مهارت آنها فراهم کنیم. 

در ادامه سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از همکاری اعضای انجمن جهت پیشبرد اهداف در سال گذشته، به اجرای طرح پیک کتاب در شهرستان بروجن اشاره کرد و افزود: این طرح یکی از طرح های خوب در حوزه خدمات رسانی به اقشار خاص و جهت تسریع و سهولت دسترسی به منابع مطالعاتی است که ان شاالله با همکاری بیشتر و مساعدت مسئولین این طرح در کل شهرستان اجرایی گردد.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات برخی از کتابخانه‌های شهرستان اشاره کرد و افزود: امیدواریم در بحث تملک دارایی های سرمایه ای با نگاهی ویژه به کتابخانه‌ها، شاهد رفع مشکلات موجود و ارتقا سطح خدمات کتابخانه ای باشیم.

سپس حمزه‌علی ولیان، شهردار بروجن ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری همه جانبه جهت توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از اجرای طرح «پارک مطالعه» در فضای ما بین کتابخانه شهید منتظری و خانه علوم خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم با ایجاد مبلمان شهری مناسب زمینه جذب هرچه بیشتر مردم به سمت کتاب و کتابخوانی را فراهم کنیم.

  معرفی کتاب در ابتدای جلسات شورای اداری شهرستان، پیش بینی ساخت و توسعه  سالن مطالعه کتابخانه مهدیه نقنه و اجرای طرح« هر روز، اصناف با کتاب»  از مهم ترین مباحث مطروحه در این نشست بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ