فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه؛

نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لردگان برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لردگان با هدف برنامه‌ریزی جهت راه اندازی کتابخانه در شهر های فاقد کتابخانه، در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لردگان در سال جاری، به ریاست داود علی مرادی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لردگان و با حضور احمد فرهادی، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان؛ داود علی مرادی، سرپرست بخشداری رودشت؛ سیده معصومه موسوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ منصور موسوی، شهردار  سردشت؛ سیدحامد حسینی، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان لردگان، جمعی از کارشناسان و دیگر اعضاء انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این نشست داود علی مرادی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لردگان، منابع کتابخانه ای را منابعی با ارزش و دسترسی به آنها را بدون هزینه دانست و بیان داشت: با توجه به قیمت بالای خرید هر جلد کتاب و وجود منابع متنوع و خدمات گسترده فرهنگی در کتابخانه عمومی، هزینه عضویت در کتابخانه‌ها بسیار به صرفه و مناسب است.

وی به پایین بودن سرانه فضای فیزیکی کتابخانه‌ای در شهرستان لردگان اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکل سرانه فضا، تقویت منابع کتابخانه های موجود و ارتقا سطح کیفی ارائه خدمات می تواند تا حدودی این خلأ را جبران نماید.

سپس احمد فرهادی، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان لزوم نگاه عدالت محور به تمامی مناطق و خدمات رسانی به روستاها و مناطق حاشیه شهرها را از اهم برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان دانست و بیان داشت: با توجه به تعدد روستاها در این شهرستان، یکی از راه‌های تسهیل دسترسی به کتاب راه اندازی کتابخانه سیار است که ان شاء الله با همکاری مسئولین این شهرستان و پیش بینی و تخصیص اعتبارات لازم بتوانیم شاهد راه اندازی و ارائه خدمات توسط این  نوع از کتابخانه ها در شهرستان باشیم. 

در ادامه سید حامد حسینی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لردگان ضمن ارائه گزارشی از جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر برنامه های فرهنگی، به طرح مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی تحت پوشش و همچنین تلاشهای صورت گرفته جهت راه اندازی کتابخانه  در این شهرستان پرداختند. 

گفتنی است پیگیری واگذاری ساختمان‌  مناسب جهت ایجاد کتابخانه در شهر های فاقد کتابخانه سردشت و منج، واگذاری زمین هایی با کاربری فرهنگی توسط شهرداری های لردگان، منج و سردشت جهت احداث کتابخانه و همچنین برگزاری جشنواره قصه های بومی ومحلی در شهرستان از جمله مصوبات این جلسه بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ