فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت امکان سنجی و فراهم کردن زیرساختها برای خدمات دهی در مناطق روستایی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بن و انجمن‌های تابعه برگزار شد

جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بن، شهر وردنجان و بخش شيدا با محوریت امکان سنجی و فراهم کردن زیرساختهای لازم جهت ارائه خدمات کتابخانه‌ای در روستاهای این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بن و انجمن‌های تابعه با هدف امکان سنجی و فراهم کردن زیرساختهای لازم و تامین امکانات برای ارائه خدمات کتابخانه‌ای در روستاهای این شهرستان، به ریاست رضا علي‌بيگي، سرپرست فرمانداری و با حضور احمد فرهادی، مديركل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حجت الاسلام ميراحمدي، نماينده اداره‌کل تبليغات اسلامي؛ حجت الاسلام محمدي، امام جمعه شهر وردنجان؛ حجت الله نادري، رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان؛ محسن يوسفي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ خيرالله اميرحاجي لو، بخشدار بخش شيدا؛ ابراهيم دهقاني، رئيس شوراي اسلامي شهرستان بن؛ قاسم صدري، شهردار بن؛ جواد شريف پور، شهردار وردنجان؛ عبدالرضا نصيريان، شهردار شهر يانچشمه؛ سيدمصطفي كاظمي، عضو شوراي اسلامي روستاي شيخ شبان و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در اين جلسه رضا علي‌بيگي، سرپرست فرمانداري بن گفت: باتوجه به اينكه این شهرستان فاقد مركز آموزش عالي است و وجود مراكز دانشگاهی در مطالعه افراد تاثير بسیاری دارد، ایجاد و توسعه كتابخانه‌ها مي تواند اقدام موثري در جهت رفع اين نقيصه باشد.

رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان بن با اشاره به وجود روستای شیخ‌شبان به عنوان روستاي نمونه ايثارگري كشور در اين شهرستان، خواستار توجه خاص در امر غني سازي فرهنگي از راههاي مختلف بويژه تقویت کتابخانه موجود و ایجاد ساختمان استاندارد كتابخانه‌ای در این روستا و مناطق روستایی واجد شرایط شد. 

در ادامه احمد فرهادی، سرپرست اداره‌كل كتابخانه هاي عمومي استان نيز ضمن تشكر از اشراف و نگاه پيگيرانه فرماندار بیان داشت: وجود مسئولینی با اين نگاه، انگیزه ما را برای انجام کارها دوچندان مي‌كند و قطعا ايجاد زيرساختهاي لازم جهت ترویج بیش از پیش کتابخوانی از ضروريات اين شهرستان است كه ان‌شاالله با همدلي و همكاري متقابل این مهم را به حد مطلوب می رسانیم.

وی به کتابخانه های شهرهاي وردنجان و يانچشمه اشاره کرد و خواستار همكاري در استفاده از ساختمانهاي فعلي تا زمان ايجاد ساختمان جديد و تسريع روال اداري و حقوقي اين ساختمان ها شد.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص دستور جلسه و استماع سخنان دیگر اعضا، نهایتا بندهایی جهت اجرا مصوب شد.

گفتنی است در حاشیه این جلسه نشست ويژه با حضورفرماندار شهرستان بن، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و امام جمعه شهر وردنجان برگزار و در خصوص مشکلات کتابخانه علامه طباطبایی وردنجان بحث و تبادل نظر شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ