فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری؛ 

ویژه برنامه فرهنگی «مهر ولا در بستر پرمهر کتاب» برگزار شد

ویژه برنامه فرهنگی «مهر ولا در بستر پرمهر کتاب» در ایام ارتحال امام راحل و به مناسبت قیام 15 خرداد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، همزمان با سالگرد رحلت ملکوتی بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ویژه برنامه فرهنگی «مهر ولا در بستر پرمهر کتاب» توسط این اداره‌کل و با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد در محل پایگاه فرهنگی اجتماعی غدیر مهدیه، همراه با اجرای برنامه‌های متنوع  ویژه کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این برنامه که با حضور احمد فرهادی، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان؛ حجت الاسلام رئیسی، امام جمعه مهدیه و جمعی از معتمدین و مردم محلی برگزار شد، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان به سالگرد رحلت امام راحل و قیام 15 خرداد اشاره کرد و افزود: شهدای 15 خرداد با خون خود بذر پربرکت انقلاب را آبیاری کردند و در طی سالها رشادت و شهادت و از خودگذشتگی اینک شاهد سایه پر خیر و برکت درخت پربار انقلاب هستیم. 

فرهادی به فلسفه برگزاری این برنامه در منطقه 32 غربِ شهرکرد اشاره  و بیان کرد: داشتن الگوی مناسب یک نیاز مهم برای همه افراد به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان است و شخصیت امام راحل، الگوی شایسته علم آموزی، مهربانی، خلوص، سخت کوشی و اراده است که شناخت ابعاد وجودی و الگوگیری از این شخصیت والا می تواند تأثیر بسیاری در آینده ما داشته باشد.

وی خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در این نشست اظهار داشت: آینده روشن در پرتو اراده‌های آهنین و تلاش خستگی ناپذیر شما کودکان و نوجوانان محقق می گردد و دوستی با کتاب همانند فانوسی است که مسیر تعالی و پیشرفت را فرا روی شما روشن خواهد کرد پس با هم تلاش می کنیم که هرچه بیشتر با کتاب دوست شویم و با کتابخوانی خو بگیریم.

سپس حجت الاسلام رئیسی، امام جمعه مهدیه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشستی خواستار تداوم این برنامه ها در دیگر مناطق آسیب پذیر و حاشیه شهرها شد.

برگزاری نشست قصه گویی،مسابقه دلنوشته امام خوبیها، اهدا کتاب به کودکان و نوجوانان و اجرای سرود «سلام فرمانده» بخشی از برنامه های اجرا شده در این نشست بود؛ کودکان در پایان دعای فرج خواندند و ثوابش را به روح امام و شهدای 15 خرداد هدیه کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ