فهرست

اخبار شهرستان‌ها

توسط کتابخانه عمومی بابک اسدی آلیکوه برگزار شد؛

کارگاه «مشاوره پیش از ازدواج» ویژه بانوان عضو کتابخانه

کارگاه «مشاوره پیش از ازدواج» توسط کتابخانه عمومی بابک اسدی آلیکوه و با همکاری اداره بهزیستی شهرستان اردل در محل این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، کارگاه مشاوره پیش از ازدواج با هدف ارتقای مهارت‌های زندگی توسط کتابخانه عمومی بابک اسدی آلیکوه  با حضور یونس کاووسی، دکتری روانشناسی و مشاوره خانواده و با همکاری اداره بهزیستی شهرستان اردل برگزار شد.

کاووسی در این کارگاه، ازدواج را یکی از پیچیده ترین روابط انسانی دانست که بنیاد خانواده بر آن استوار است و اظهار داشت: چگونگی آغاز و شکل گیری روابط بین زوجین می تواند زندگی آنان و فرزندانشان را تحت تاثیر مثبت یا منفی خود قرار دهد.

وی ارتقای مهارت های زندگی، آشنایی با ملاک های انتخاب همسر و بسترسازی برای پذیرش نقش جنسی در زندگی مشترک را سه محور اصلی برنامه های مشاوره قبل از ازدواج و غنی سازی روابط زوجین دانست و افزود: مهارت زندگی مجموعه ای از توانایی های روانی و اجتماعی است که قدرت سازگاری و رفتار مثبت فرد را افزایش داده و سبب می شود تا افراد مسئولیت های مرتبط با نقش اجتماعی خود را بپذیرند و بدون آسیب زدن به خود و دیگران، با مشکلات زندگی رو به رو شده و انتخاب ها و رفتارهای مناسبی در سراسر زندگی خود داشته باشند.

گفتنی است کتابخانه بابک اسدی تنها کتابخانه روستایی در شهرستان اردل است که در روستای آلیکوه به مراجعان خدمات رسانی انجام می دهد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ