فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد؛

کتاب «مجموعه مقالات نخستین همایش ملی ایران شناسی استان ها: تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری» رونمایی شد

آیین رونمایی کتاب « مجموعه مقالات نخستین همایش ملی ایران شناسی استان ها: تاریخ فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری » با حضور دوست‌داران کتاب در کتابخانه  مولوی  شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، کتاب « مجموعه مقالات نخستین همایش ملی ایران شناسی استان ها: تاریخ فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری » با حضور احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ مصطفی حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد؛ جهانگیر صفری، پژوهشگر و استاد دانشگاه شهرکرد؛ روح الله کریمی کیارسی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه؛ حمید رضایی، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد؛ عباس قنبری، سرپرست بنیاد ایرانشناسی چهارمحال و بختیاری و یکی از مولفین این کتاب؛ احمد رحیم‌خانی، پژوهشگر و استاد دانشگاه؛ داراب ظفریان، پژوهشگر و مدرس دانشگاه؛ کبری حیدری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد؛ همایون علیدوستی، دبیر محفل ادبی بام ایران و مدرس دانشگاه و جمعی از نویسندگان، اصحاب فرهنگ و هنر و دوست‌داران کتاب به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد و با همکاری کتابخانه امیرکبیر و بنیاد ایرانشناسی استان در محل کتابخانه مولوی شهرکرد برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم احمد فرهادی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همکاری و حمایت از نویسندگان بومی و معرفی کتابهای کاربردی ایشان را از جمله سرفصل‌هایی عنوان کرد که توسط کتابخانه ها پیگیری و اجرا می گردد.

 وی افزود: در راستای غنی سازی برنامه های فرهنگی و همکاری با نویسندگان بومی استان در نظر داریم در قالب برنامه زمانبندی منظم هر دو هفته یک بار میزبان یکی از نویسندگان و فعالین عرصه کتاب باشیم. 

در ادامه عباس قنبری، سرپرست بنیاد ایرانشناسی چهارمحال و بختیاری و یکی از مولفین این کتاب، ضمن بیان شیوه تألیف و مراحل تدوین این کتاب بیان داشت: این اثر مجموعه مقالات همایشی است که برای نخستین بار در سطح ملی و با هدف طرح فرصتی علمی برای پژوهشگران حوزه علوم انسانی جهت مطالعه و تحقیق پیرامون تمدن و فرهنگ استان و هم‌چنین شناسایی و معرفی جدیدترین یافته‌های پژوهشی حوزه چهارمحال و بختیاری (زاگرس میانی)، برگزار شد و می تواند منبع و کمک خوبی برای پژوهشگران و علاقه مندان به تاریخ، فرهنگ و هنر استان باشد. 

در ادامه روح الله کریمی کیارسی، جهانگیر صفری و حمید رضایی از اساتید دانشگاه و صاحب نظر در حوزه تاریخ و ادبیات به معرفی کتاب پرداختند؛ رونمایی از این کتاب پایان بخش این مراسم بود. 

گفتنی است کتاب « مجموعه مقالات نخستین همایش ملی ایران شناسی استان ها: تاریخ فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری» توسط محمد بهرام‌زاده، عباس قنبری‌عدیوی و مسلم رضایی تألیف و در 692 صفحه و در سال 1400 توسط بنیاد ایرانشناسی منتشر گردید.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ