فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته‌ی دفاع مقدس؛

نشست روایتگری دفاع مقدس به میزبانی کتابخانه‌ی شهید باهنر اردل برگزار شد

همزمان با هفته‌ی دفاع‌مقدس، نشست روایتگری توسط اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌ی‌کل کتابخانه‌های عمومی استان چهارمحال و بختیاری، نشست روایتگریِ دفاع مقدس با تجلیل از نویسندگانِ بومی حوزه‌ی دفاع‌مقدس با حضور حجت الاسلام بهرامی، امام جمعه‌ی شهرستان؛ مرتضی انصاری، معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری؛ حجت الاسلام حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ محمد قربانی، سرپرست اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ گلستان انصاری،  رئیس اداره‌ی بهزیستی؛ عین اله سیفی، از راویان دفاع‌مقدس و جمعی از خانواده‌های معظم  شهدا و بسیجیانِ شهر اردل به میزبانی کتابخانه‌ی عمومی شهید باهنر، توسط اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

در این نشستِ فرهنگی، امام جمعه شهرستان اردل ضمن گرامیداشت ایام‌الله دفاع مقدس گفت: هشت سال مقاومت و ایستادگی در جبهه‌های حق علیه باطل، قدرت بازدارندگی برای ایران اسلامی ایجاد کرد که توانسته در مقابل زورگویی‌های دنیا ایستادگی کند و مستکبران را پس بزند از این‌رو شایسته است چیستی و چرایی دفاع مقدس به عنوان حماسه جاوید این ملت برای نسل‌های آینده بازگو شود تا دشمن نتواند با وارونه‌نشان دادن حقایق، نسل جوان و نوجوانِ ما را از الگوهای بی‌بدیل جهاد و شهادت دور کند.

حجت الاسلام بهرامی در ادامه افزود: باید تلاش کنیم با منابع عظیم کتاب و روایتگریِ واقع‌بینانه، جریان  ایثار، جهاد و شهادت را به درستی بازگو کرده و به تقویت این حرکت عظیم کمک کنیم.

در ادامه عین‌اله سیفی، از راویان دفاع مقدس ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم گفت: بیان خاطرات و روایتگری دفاع مقدس، نسل امروز جامعه را با واقعیت‌های سالهای جنگ آشنا می‌کند و نشان می‌دهد که امنیت امروز حاصل خون شهدا و رشادت‌های ملت ما در دفاع مقدس است.

سیفی ضمن روایت چند خاطره از حضور خود و همرزمان شهیدش در عملیات های مختلف تصریح کرد:  اکنون دشمن در نظر دارد از راه‌هایی همچون جنگ نرم و تحریم‌های اقتصادی، ارزش‌های انقلاب را خدشه‌‌دار کند و این امر سبب می‌شود تک‌تک ما آگاه باشیم و به بهترین وجه از کشورمان دفاع کنیم.

در ادامه این نشست افسانه همتی نویسنده کتاب‌های «در مسلخ عشق: سرگذشتنامه سردار شهید نوروز صالحی »، «اذان سرخ: سرگذشتنامه سردار شهید اکبر بابادی» و « انتظار هلن: سرگذشتنامه بسیجی شهید بازیار مالکی» و همچنین امیر نصیری نویسنده کتاب «شمیم یاس: سرگذشتنامه شهید قاسم نصیری» به معرفی آثار خود پرداختند.

گفتنی است مداحی،  تقدیر از شرکت کنندگان و نویسندگان بومی حوزه دفاع مقدس شهرستان و بازدید از نمایشگاه کتاب از دیگر برنامه های  اجرا شده در این نشست بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ