فهرست

اخبار شهرستان‌ها

توسط کتابخانه مولوی شهرکرد انجام شد؛    

 نشست نقد و بررسی کتاب «نودرار» و رونمایی از کتاب «دوبیتی‌های آرمان»

نشست نقد و بررسی کتاب «نودرار» و رونمایی از کتاب «دوبیتی‌های آرمان» به میزبانی کتابخانه عمومی مولوی شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌ی‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، نشست نقد و بررسی کتاب «نودرار» و رونمایی از کتاب «دوبیتی‌های آرمان» نوشته‌ی آرمان راکیان با حضور احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ روح‌الله کریمی کیارسی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه فرهنگیان؛ حافظ حاتمی، پژوهشگر و استاد دانشگاه پیام‌نور شهرکرد جمعی از صاحب‌نظران حوزه ادبیات و دوستداران کتاب به میزبانی کتابخانه‌ی عمومی مولوی شهرکرد، با همکاری کتابخانه‌ی امیرکبیر و با حضور نویسنده این آثار برگزار شد.

در این نشست روح‌الله کریمی کیارسی، پژوهشگر و صاحب‌نظر حوزه ادبیات ضمن ریشه‌یابی واژه «نودرار» گفت: اشعار دوبیتی در میان قوم بختیاری از اهمیت خاصی برخوردار است و بسیاری از دوبیتی‌سُراها در ایران ریشه بختیاری‌ دارند.

در ادامه حافظ حاتمی استاد دانشگاه و منتقد برنامه به تبحر و چیرگی نویسنده بر زبان فارسی اشاره کرد و گفت: نویسنده با اهمیت دادن به زیباشناسی در حوزه شعر، واژگان بختیاری را بسیار بجا و کاربردی استفاده کرده است.

وی افزود: شعر کلامی خیال انگیز است و تشبیه نیز شعر را خیال انگیزتر می‌کند و آرمان راکیان با توجه به این عناصر،  شاعری تشبیه‌گر است؛ اگر فردوسی را شاعرحماسه، خاقانی را شاعر صبح و رودکی را شاعر خرد بدانیم آرمان را نیز  می توان شاعر آفتاب دانست.

گفتنی است درپایان این نشست از کتاب «دوبیتی های آرمان» اثر این نویسنده بختیاری رونمایی شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ