فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با میلاد با سعادت خاتم پیامبران(ص)؛

کاروان دانایی چهارمحال و بختیاری به روستای عشایر نشین لِبد رسید

کاروان دانایی چهارمحال و بختیاری همزمان با میلاد با سعادت پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص) به روستای عشایر نشین لِبد بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ رسید.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌ی‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، به مناسبت هفته جهانی کودک و همزمان با میلاد رسول مهربانی حضرت محمد(ص) کاروان دانایی، با حضور احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ روح‌الله کریمی کیارسی، پژوهشگر و مدرس ادبیات کودک و نوجوانِ دانشگاه فرهنگیان؛ الله‌بخش غیبی حاجی‌ور، رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهرنگ و جمعی از کارشناسان، با گذشتن از مناطق سخت‌گذرِ بازفت، به منطقه لِبد سفلی رسید و میهمان کودکان و نوجوانان عشایر شد.

اجرای برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی از جمله قصه‌گویی با گویش محلی، ریشه‌یابی آداب و سنن عشایری، آموزش کاردستی و قصه گویی، خوانش سرود با محوریت وحدت و همدلی و اهدا کتاب، لوازم التحریر و جوایز متنوع فرهنگی از جمله برنامه‌های کاروان دانایی بود.

در این سفر ضمن اهدا کتاب جهت راه‌اندازی کتابخانه مدرسه‌ای در منطقه لِبد، کودکان و نوجوانان به بیان مشکلات خود پرداختند و خواستار رسیدگی مسئولین شدند. 

تقویت منابع کتابخانه داراب افسر بختیاری چلگرد و کتابخانه آیت‌الله مهدوی کنی(ره) صمصامی با کتب اهدایی بنیاد موقوفات دکتر افشار از دیگر برنامه‌هایی بود که در خلال سفر کاروان دانایی به شهرستان کوهرنگ انجام شد.

گفتنی است روستای لِبد یکی از دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین مناطق استان و در سخت‌گذرترین منطقه چهارمحال و بختیاری در دل کوهستان‌های زاگرس مرکزی از توابع شهر بازفت واقع شده است.
نسخه قابل چاپ