فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد تأکید شد؛

ضرورت ایجاد کتابخانه در دو شهر سودجان و طاقانک      

سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد با هدف هم‌اندیشی جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک و بررسی مسائل‌کتابخانه‌های عمومی شهرستان  شهرکرد، در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌ی‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد در سال جاری، به ریاست عبدالعلی ارژنگ، فرماندار شهرستان شهرکرد و با حضور کبری حیدری، رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ مصطفی بیات، بخشدار مرکزی؛ سیدحسین نژادحسینی، معاون فرهنگی اداره‌ی‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر اعضاء حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.                                              .

در این جلسه فرماندار شهرستان شهرکرد کتاب و کتابخواني را ابزار توسعه فرهنگ عنوان کرد و افزود: ترويج فرهنگ کتابخواني تاثير مستقيمي بر افزايش آگاهي اجتماعي و توسعه فرهنگي يک شهرستان دارد پس ضرورت دارد که در کلیه مناطق واجد شرایط به ویژه روستاها کتابخانه ایجاد شود و در این خصوص باید دهیاران تعامل و همکاری بسیار خوبی با اداره‌ی کتابخانه‌های شهرستان داشته باشند. 

ارژنگ ضرورت پیگیری بخشداران و حمایت خیرین جهت توسعه خدمات کتابخانه‌ای را مهم دانست و اظهار داشت: شناسایی و اقدام جهت واگذاری فضاهای بِلا استفاده‌ی دستگاهها و زمینهای مناسب جهت ایجاد کتابخانه از اولویتهایی است که باید در مورد شهرهای فاقد کتابخانه‌ی شهرستان به ویژه شهرهای سودجان و طاقانک انجام شود و تحقق آن در اولویت قرار گیرد و همچنین ضروری است اقدام لازم جهت آغاز پروژه‌ی کتابخانه‌ی نابینایان رودکي توسط حوزه‌ی عمراني فرمانداري پیگیری گردد. 

در ادامه کبری حیدری، رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد ، گزارشی از وضعیت عضو، امانت، فعالیت تالار محققین ِکتابخانه‌های حافظ شهرکرد و ملاصدرای فرخشهر، برنامه‌های فرهنگی اجرا شده، تعمیرات و تجهیزات و مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارائه داد و خواستار تعامل هرچه بیشتر دستگاههای اجرایی جهت پیشبرد هرچه بهتر امور شد.

در اين جلسه محمد حکيم آذر، عضو هيئت علمي گروه زبان و ادبيات فارسي دانشگاه آزاد شهرکرد و عضو انجمن کتابخانه‌ها، طبق روال جلسات انجمن که يکي از مفاخر استان در حوزه‌ی ادبیات معرفی می‌گردد و به معرفي ميرزا قاسم بيضاء جونقاني پرداخت و شعرهاي او را باعث مباهات استان دانست.

در پایان جلسه هر یک از اعضای انجمن به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص دستور جلسه پرداختند.

گفتنی است پیگیری آغاز عملیات تخریب و بازسازی کتابخانه‌ی نابینایان رودکی، تشکیل جلسات راهبردی جهت ایجاد کتابخانه در شهرهای طاقانک و سودجان و برگزاری کارگروه اجرایی با محوریت تخصیص زمین در شهرک منظریه جهت ساخت کتابخانه، از جمله مصوبات این جلسه بود.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ