فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانۀ عمومی مولوی شهرکرد؛

کتاب «سیمای اولیاء الله و جایگاه ولایت در عرفان و تصوّف» معرفی و نقد شد

آیین معرفی و نقد کتاب «سیمای اولیا الله» با حضور نویسنده و دوستداران کتاب به میزبانی کتابخانه مولوی شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، در ادامه سلسله نشستهای معرفی آثار نویسندگان استانی، نشست نقد و رونماییِ کتاب«سیمای اولیاء الله و جایگاه ولایت در عرفان و تصوّف » با حضور احمد رحیم‌خانی سامانی پژوهشگر و دکتری زبان و ادبیات فارسی؛ امیرحسین همّتی، نویسنده‌ی کتاب و دانشیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و جمعی از دوستداران کتاب و علاقه‌مندان به کتب عرفانی به میزبانی کتابخانه مولوی شهرکرد برگزار شد.

در این نشست احمد رحیم‌خانی صاحب نظر در حوزه ادبیات و منتقد این اثر با اشاره به موضوع کتاب، گفت: در حوزۀ مطالعات مربوط به اولیاءالله در عرفان و تصوف، کتاب‌های کمی نوشته شده و نویسندۀ این کتاب در نگارش و تدوین آن، از مؤلفه‌های خاصی استفاده کرده که همین امر باعث جذابیت کتاب شده و خواننده را به خواندن تشویق می‌کند.

این مدرس زبان و ادبیّات فارسی، افزود: کتاب «سیمای اولیاءالله» یک کتاب مرجع است و اگر کسی بخواهد در خصوص اولیاء الله تحقیق کند، می‌تواند به این کتاب مراجعه نماید.

در ادامه، امیرحسین همّتی، نویسندۀ کتاب، مراحل و چگونگی تدوین و تهیۀ کتاب را بیان کرد و افزود: این کتاب در سال 1395 کتاب برتر سال در جشنوارۀ «ابن سینا» معرفی شد و در حال حاضر سه جلد از آن آمادۀ چاپ می‌باشد.

همتی هم‌چنین افزود: با توجه به ویژگی‌های خاص تدوین کتاب، مخاطبان هنگام استفاده از آن، به‌سهولت می‌توانند از بخش‌های مورد نظر خود استفاده کنند، بدون این‌که وارد مباحث تخصصی شوند. 

گفتنی است؛ امیرحسین همتی ، زمینۀ اصلی پژوهش‌های علمی و تحقیقات ادبی خود را در سال‌های اخیر، بر محور ادبیات عرفانی قرار داده‌اند. حاصل این فعالیت مستمر، چاپ و نشر مقالاتی متعدد، در فصل‌نامه‌های معتبر علمی- پژوهشی است.

به باور این نویسنده، یکی از رسالت‌های اصلی محقّقان حوزۀ عرفان و تصوف، در زمانۀ کنونی، آسان‌سازی موضوعات دشوار و تخصصیِ تصوف و تشریح مفاهیم پیچیدۀ عرفانی، به زبان ساده و روشن، برای عموم جویندگان دانش‌های حوزۀ عرفان است. بر مبنای این اعتقاد، او در نگارش آثار علمی و تحقیقی خویش، در راستای محقّق ساختن این هدف، گام‌هایی مؤثر برداشته‌است.  
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ