فهرست

اخبار شهرستان‌ها

شهردار مرکز استان چهارمحال و بختیاری؛

کتابخانه‌ها سرمایه هستند و هرگونه هزینه برای آنها سرمایه‌گذاری برای آینده است

شهردار شهرکرد در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت:کتابخانه‌ها سرمایه و هرگونه هزینه برای آنها سرمایه‌گذاری برای آینده موفق جامعه است و از این رو ما آماده هر نوع همکاری با کتابخانه‌ها جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان روز یکشنبه 20 آذر ماه با هدف افزایش سطح تعاملات،همفکری جهت توسعه کتابخانه‌ها و انجام پروژه‌های مشترک فرهنگی، با محمدحسین واحدیان، شهردار جدید شهرکرد دیدار و گفتگو کرد.
 
در این دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب شهرداری شهرکرد با کتابخانه‌های عمومی و ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها، حضور شهردار شهرکرد در اولین روز کاری خود در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان را، نشان از حسن نیت، دیدگاه بلند فرهنگی و اهمیت ایشان نسبت به مقوله کتابخوانی عنوان کرد.

فرهادی با اشاره وضعیت کتابخانه‌های شهر شهرکرد و پروژه‌های عمرانی این شهر از جمله کتابخانه مرکزی، منظریه و نابینایان رودکی و لزوم حمایت شهرداری جهت شروع این پروژه‌ها گفت: کتابداران ما متخصص و مجرب هستند و با وجود مشکلات، عاشقانه و دغدغه‌مند در همه عرصه‌ها حضوری فعال دارند و قطعا حمایت سایر دستگاهها از کتابخانه‌های عمومی موجب دلگرمی آنها و انگیزه‌بخش خواهد بود.

 وی به لزوم ایجاد کتابخانه سیار شهری با تعامل شهرداری و پیام رسانی عمومی با موضوع کتاب و کتابخوانی از طریق سیستم حمل و نقل شهری اشاره کرد و گفت: تمامی تلاش ما این است که بتوانیم از توان کتابخانه‌ها و با بهره‌گیری از کتاب جهت ایجاد شور و نشاط اجتماعی در مردم بهره گیریم.

 
در ادامه محمدحسین واحدیان، شهردار شهرکرد ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فعالان عرصه کتاب گفت: کاملا مظلومیت عزیزان کتابدار را درک می‌کنم و ارزش کار آنها را می‌فهمم آنها بی‌ادعا و بی صدا در عرصه خطیر فرهنگ تلاش می‌کنند، کتابخانه ها سرمایه و هرگونه هزینه برای آنها سرمایه‌گذاری برای آینده موفق جامعه است و از این رو ما آماده هر گونه همکاری با کتابخانه‌ها جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی هستیم.

واحدیان افزود: آمادگی دو سویه جهت ترویج کتابخوانی وجود دارد و این در حد شعار نیست، شهرداری‌ها چندسالی است که ساختار خدمات آنها به اجتماعی تبدیل شده، با رشد شهرها و افزایش سطح آگاهی و بینش مردم، نیازهای آنها نیز تغییر کرده است لذا شهرداری باید نگاه اجتماعی داشته باشد و از مشارکت مردم برای کمک به خودشان استفاده کند، مشارکت با حس تعلق ایجاد می‌شود و پایه حس تعلق هویت است باید افراد با داشته‌ها و مفاخر خود آشنا شوند و اینجا بحث کتابخوانی اهمیت پیدا می‌کنند، باید داشته‌ها را به روایت در آوریم و روایات را به عنوان تاریخ شفاهی مدون کنیم و با تدوین اینگونه آثار و حمایت و تشویق نویسندگان بومی و محلی می‌توانیم در آینده شاهد حضور موفق آنها به عنوان نویسندگان توانمند در عرصه ملی باشیم و قطعا انجام کارهایی این‌چنین هویت بخشی و حس تعلق به ریشه‌ها و مشارکت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

شهردار شهرکرد گفت: نگاه من نگاه فرهنگی است باید بتوانیم در کنار هم کتابخانه‌های عمومی را پویاتر کنیم، کتابخوان حرفه‌ای پرورش دهیم و در نتیجه هر خانه را کتابخانه کنیم.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ