فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با سالگرد شهادت سردار دلها؛

نشست نقد و بررسي کتاب«خاتم سليماني» به همت اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرکرد برگزار شد

نشست نقد و بررسي کتاب«خاتم سليماني» همزمان با سالگرد شهادت سردار دلها، به همت اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال و بختياري، نشست نقد و بررسي کتاب«خاتم سليماني» از کتب موسسه پژوهشي فرهنگي انقلاب اسلامي در قالب سلسله نشست‌هاي تخصصي نقد و بررسي کتاب با عنوان « اَبـَــر مرد» با حضور احمد فرهادي، مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان؛ بابک زماني‌پور، مدير گنجينه‌آموزش و پرورش؛ مصطفي بهمني، رئيس اداره سنجش و ارزشيابي اداره‌کل آموزش و پرورش استان؛ عباس پيکار، مدرس مفاهيم ادبيات پايداري؛ کبري حيدري، رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرکرد؛ مهناز اسديان، رئيس اداره سواد آموزي ناحيه دو آموزش و پرورش شهرستان شهرکرد؛ جمعي از ادبا، شعرا و علاقه‌مندان به مکتب سردار دلها، روز سه‌شنبه 13 دي‌ماه، ساعت 10 صبح در محل سالن جلسات کتابخانه مولوي شهرکرد به همت اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرکرد برگزار شد.
در اين مراسم مدير‌کل کتابخانه‌هاي عمومي استان ضمن تسليت سومين سالگرد شهادت سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني، ايشان را اسوه مردانگي و شجاعت عنوان کرد و افزود: ما شاهد نوشتن تقريظ بر کتابهايي هستيم که سردار با وجود همه سختي‌ها و گرفتاري‌ها در هر مکان و از هر فرصت براي خواندن آنها استفاده مي‌کرد که از جمله آنها مي توان به کتاب «من زنده‌ام» اشاره کرد که سردار آن را در مسير مأموريتهاي خود مي خواند و کتاب «الغارات» که اين کتاب به سال هاي روايت نشده از حکومت امام علي (ع) مي پردازد که اين کتاب کمتر شناخته شده بود و پيش از اين غير از متخصصين تاريخ افراد کمي با اين کتاب آشنا بودند؛ اما سردار دلها اين کتاب را معرفي و توصيه مي کنند که حتما بايد مطالعه شود تا حکومت فعلي که در ادامه‌ي حکومت حضرت علي (ع) است را آگاهانه تر و بدون تعصبات فردي و حزبي نگاه کنيم.             

فرهادي افزود: اين نگاه حاج قاسم به کتاب و کتابخواني، خود مي تواند الگويي براي همه باشد که کارهاي روزانه، ما را از کتابخواني باز ندارد و از هر فرصت براي آموختن و لذت بردن از دنياي کتاب بهره گيريم.

در ادامه بابک زماني‌پور، مدير گنجينه‌آموزش و پرورش نيز ضمن مروري بر زندگي اين سپهبد شهيد، به ابعاد حقوقي شهادت اين سردار در مجامع بين‌المللي پرداخت. 

 سپس عباس پيکار، مدرس مفاهيم ادبيات پايداري و منتقد اين کتاب به ويژگيهاي شخصيتي شهيد سليماني پرداخت و افزود: اولين ويژگي اين شهيد والا مقام اخلاص بود. او بي منت و صرفا براي خدا و انجام تکليف کار مي کرد اين اخلاص ميدان عمل را براي او باز کرد. فرماندهي حاج قاسم بر روح و قلب هم‌رزمانش بود نه به بر اساس سلسله مراتب و درجه و اينگونه بود که او سردار دلها شد؛  حرف فرمانده حجت همگاني بود زيرا رزمندگان مي دانست که فرمانده بر اساس قاعده درستي اين تصميم را گرفته است.

وي تدبير، شناخت و استمرا در ميدان را از ديگر ويژگيهاي اين سردار شهيد عنوان کرد و اظهار داشت: ايمان و عمل صالح خصيصه ديگر ايشان بود که رسيدن به اين درجه از ايمان نياز به جديت و پشتکار بسيار دارد.

وي در پايانِ بیانات خود اظهار اميدواري کرد که ان‌شاالله همه ما از کساني باشيم که صرفا به تسليت شهادت و تشريح زندگي سردار اکتفا نکنيم و از حاج قاسم درس زندگي بگيريم.

گفتني است شعرخواني احمد رفيعي از شعراي آئيني استان و مداحي ذاکرين اهل بيت از جمله برنامه هاي اجرا شده در اين مراسم بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ