فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان بروجن؛

حمايت از نويسندگان بومي و محلي از اقدامات شايسته‌ کتابخانه‌ها است که بالندگي فرهنگي منطقه را در پي دارد

اولين نمايشگاه دستاوردهاي فرهنگي، صنايع دستي و جشنواره غذاي سالم بانوان انقلابي سفيددشت به ميزباني کتابخانه علامه طباطبائي این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال و بختياري، اولين نمايشگاه دستاوردهاي فرهنگي، صنايع دستي و جشنواره غذاي سالم بانوان انقلابي سفيددشت و با هدف تشويق بانوان به حضور در کتابخانه‌ها، ترويج تغذيه سالم و حفظ ميراث کهن با حضور فتاح کرمي، فرماندار شهرستان بروجن؛ حجت‌الاسلام حميدي حسيني، امام جمعه شهر سفيددشت؛ زهره صمدي، بخشدار بخش مرکزي بروجن؛ محمدحسين ايزدي، شهردار سفيددشت؛ اعضاي شوراي اسلامي شهر، جمعي ديگر از مسئولين و دوستداران کتاب در محل کتابخانه علامه طباطبائي سفيددشت با همکاري شهرداري و شوراي اسلامي اين شهر برگزار شد.

 در اين جشنواره فرماندار شهرستان بروجن ضمن قدرداني از تلاش‌هاي ارزشمند شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر و کتابخانه علامه طباطبايي گفت: تخصيص اعتبارات مشاغل خانگي به بانوان هنرمند خانه دار، زمينه شکوفايي استعدادهاي نهفته و اشتغال‌زايي آنان را به همراه خواهد داشت و برگزاري چنين جشنواره‌هايي، نقش بسزايي در شکوفايي اين استعدادها، ايجاد شادابي و نشاط در بين مردم دارد.

فتاح کرمي، ضمن بازديد از غرفه هاي نمايشگاه اظهار کرد: بدون شک يکي از افتخارات هر ملت و کشوري، صنايع بومي و دستي آن است؛ هنرهاي سنتي، مجموعه هنرهاي اصيل، بومي و مردمي هر کشور مي‌باشد که ريشه‌هاي عميق و استوار در اعتقادات،رسوم، سنن و در مجموع فرهنگ معنوي جامعه دارد ‌و نمايشگر فرهنگ و تمدن اقوام است.

فرماندار شهرستان در ادامه ضمن رونمايي از کتاب «اطلس نبردهاي جبهه مياني» به قلم اميرحسين کيهان‌پناه و تشکر از تلاشها و همکاري کتابخانه علامه طباطبايي جهت برگزاري اين رويداد فرهنگي،حمايت از نويسندگان بومي و محلي را از اقدامات شايسته‌اي عنوان کرد که توسط کتابخانه‌ها صورت مي‌گيرد و بالندگي فرهنگي آن منطقه را درپي دارد.

در ادامه محمدحسين ايزدي، شهردار سفيددشت نيز ضمن ارزشمند خواندن انجام فعاليتهاي فرهنگي در کتابخانه‌ها گفت: برگزاري آئين رونمايي کتاب از جمله برنامه‌هايي است که موجب معرفي نويسندگان محلي و کتب خوب منطقه به عموم به ويژه نسل جوان مي گردد.

وي همچنين به موضوع کتاب و اهميت کتب حوزه دفاع مقدس و رشادت هاي رزمندگان در هشت سال جنگ تحميلي پرداخت.

گفتني است اين نمايشگاه در قالب 10 غرفه  از جمله صنايع دستي شامل فرش، تابلو فرش، سرمه دوزي،گليم بافي و... ، غرفه مربوط به کانون هاي فرهنگي مساجد، پايگاه‌هاي مقاومت بسيج، غرفه کتابخانه‌هاي عمومي، عفاف و حجاب و...  برگزار شده است و تا 27 بهمن ماه جهت بازديد عموم داير مي‌باشد.


 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ