فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا؛

آئين معرفي، نقد و بررسي کتاب «گردان ذوالفقار» به ميزباني کتابخانه اميرکبير شهرکرد برگزار شد

نشست معرفي، نقد و بررسي کتاب «گردان ذوالفقار» نوشته کورش صادقي با حضور جمعی از دلاورمردان این گردان و به همت کتابخانه اميرکبير شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي استان چهارمحال و بختياري، به مناسبت 22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدا، نشست معرفي نقد و بررسي کتاب «گردان ذوالفقار» نوشته کورش صادقي با همکاري آموزش و پرورش ناحيه يک شهرکرد با حضور جمعی از دلاورمردان اين گردان، خانواده معظم شهدا و دوستداران کتاب به همت کتابخانه اميرکبير شهرکرد، در فضايي معنوي برگزار شد.

در ابتدا کوروش صادقي، نويسنده کتاب ضمن تشکر از برگزاري اين برنامه گفت: گردان ذوالفقار يکي از اثربخش‌ترين نيروهاي حاضر در جنگ تحميلي بود، به شکلي که سردار شهيد احمد کاظمي در رابطه با اين گردان چنين فرمودند که: « اگر من سه گردان مثل گردان ذوالفقار داشتم العماره را محاصره مي‌کردم.» و سردار شهيد سهراب نوروزي به عنوان نخستين فرمانده اين گردان، نقشی اساسی در پایه‌ریزی این گردان مستقل و خط‌شکن داشت.

وي افزود: با وجود تمام رشادتهاي اين گردان در جبهه‌هاي حق عليه باطل، ولي متاسفانه اين گردان مهجور و ناشناخته مانده بود و بيشترين انگيزه‌ام براي نگارش اين کتاب، اداي دين به شهداي اين گردان و آشناکردن نسل‌هاي امروز و فردا با شهدا و رشادتهاي ايشان بود.

در ادامه سرهنگ همايون اميرخاني، از بازماندگان گردان سرفراز ذوالفقار و منتقد اين اثر، ضمن تقدير از نگارش اين کتاب کليه مطالب را صحيح و قابل استناد خواند و به روايتگري خاطراتي از زمان جنگ پرداخت.

 سپس کیامرث شاهقليان، بسيمچي فرمانده گردان نيز، به بیان خاطراتي از سردار شهيد نوروزي فرمانده اين گردان پرداخت.

حسن ختام اين برنامه پرسش و پاسخ بين مولف، منتقد و حاضران در جلسه بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ