فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مسئولین و ادیبان شهرستان؛

ويژه برنامه نکوداشت حکيم نظامي گنجوي، با مشارکت اداره کتابخانه هاي عمومي و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بروجن برگزار شد

در آئینی مشترک که با همکاری اداره کتابخانه هاي عمومي و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بروجن برگزار شد، جمعی از مسئولین و ادیبان این شهرستان، یاد این شاعر بلندآوازه‌ی ایران زمین را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي استان چهارمحال و بختياري، آئین نکوداشت نظامی در شهرستان بروجن با حضور فتاح کرمي، فرماندار شهرستان؛ احمد مرداني، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ بهجت ربيعي، رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي؛ محمود احمدي، دبير محفل ادبي صهبا؛ محمدرضا بنائيان، دبير انجمن ادبي خرد؛ محمود  ملکپور، نويسنده، استاد حافظ خواني و عضو محفل ادبي حافظ؛ پريوش صنعتي، مدير انجمن ادبي حافظ؛ علي ناصري؛ دبير انجمن ادبي حافظ و خواننده محلي؛ کليه اعضاي محافل شهرستان و جمعي از فرهيختگان و علاقه‌مندانِ حوزه ادبيات در محل سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي این شهرستان برگزار شد.
 

در ابتدا، فتاح کرمي، فرماندار شهرستان بروجن درباره جايگاه والای ادبيات و لزوم آشنايي بيش از پيش نسل جديد با ميراث گرانبهاي ادبيات کهن و نقش آن در پرورش بزرگانِ آينده‌ی شعر و عرفان پرداخت و تلاش براي حمايت از چاپ کتاب‌هاي نويسندگان بومي شهرستان را از برنامه‌هاي پيش رويِ این فرمانداری، در حوزه فرهنگ برشمردند.

در ادامه بهجت ربيعي با قدرداني از شرکت کنندگان، به بيان هدف نهاد کتابخانه هاي عمومي از برگزاري بزرگداشت حکيم نظامي و تشريح فعاليت ها و معرفي پويش "ايران دل" پرداخت.

محمدرضا بنائيان، دبير انجمن ادبي خرد نیز در این مراسم،به مقايسه اجمالي داستان عاشقانه «خسرو و شيرين» نظامي و «ويس و رامين» فخرالدين اسعد گرگاني و دلايل اقبال عموم به داستان خسرو و شيرين پرداخت و اينکه نظامي انديشه هاي خود درباره عشق را با سرودن داستان عاشقانه خسرو و شيرين بيان کرده است. 

نظامي خواني توسط علي ناصري با نواي ني هوشنگ پورنظر، شرح زندگي و معرفي آثار اين شاعر بلندآوازه، ايجاز در شعر نظامي و خوانش اشعار عرفاني اين شاعر خوش قريحه در فضايي شاعرانه از ديگر بخشهاي اين برنامه بود.عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ