فهرست

اخبار شهرستان‌ها

کتابداراني که با مِهر کتاب‌رسان مي‌شوند؛

روايت مسئول کتابخانه ملاصدراي فرخشهر از اجراي طرح پيک کتاب ويژه مددجويان انجمن حمايت از بيماران خاص 

مسئول کتابخانه ملاصدراي فرخشهر در خصوص اجراي پيک کتاب ويژه مددجويان انجمن حمايت از بيماران خاص گفت:کتابخانه ايده‌آل کتابخانه‌اي است که به همه‌ي اقشار جامعه خدمت رساني کند.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال و بختياري، فرزانه جعفري، مسئول کتابخانه ملاصدراي شهر فرخشهر در گفتگو با روابط‌عمومي اين اداره‌کل، از اجراي طرح «پيک کتاب» ويژه مددجويان انجمن حمايت از بيماران خاص بخش فرخشهر خبر داد و گفت: اين طرح همزمان با 17 اسفند سال 1400، با همکاري کتابخانه عمومي ملاصدرا و انجمن حمايت از بيماران خاص، کليد خورد و با استقبال خوب مددجويان و همتِ جمعي، تا کنون ادامه يافته و استقبال خوب مددجويان و حس رضايتمندي براي همکاران را در پي داشته است. 

جعفري گفت: با توجه به اينکه همه‌ي افراد جامعه داراي حق مساوي براي برخورداري از امکانات رفاهي، تجهيزاتي و عمومي هستند،کتابخانه‌هاي عمومي نيز امروزه سعي در برآوردن نياز اطلاعاتي اقشار مختلف جامعه دارند و در برنامه ريزي براي کتابخانه بايد همواره نيازهاي ويژه اين گروه نيز در نظر گرفته شود.

وي افزود: از آنجا که مددجويان اين انجمن اغلب داراي معلوليت و براي دسترسي به کتابخانه و منابع آن با مشکلاتي مواجه هستند، طي هم انديشي با مدير عامل و هيات مديره انجمن حمايت از بيماران خاص فرخشهر و پس از تصويب در جلسه انجمن کتابخانه هاي عمومي اين بخش، خدمت‌رساني به اين قشر در قالب «پيک کتاب» در دستور کار قرار گرفت که با همکاري صميمانه ثريا الياسي، مدير انجمن، به مرحله اجرا رسيد.

جعفري ضمن دعوت از خيرين براي مشارکت در اين کار خداپسندانه، کمبود منابع کتابخانه‌اي ويژه اين قشر را از نقاط ضعف اين طرح برشمرد و ابراز اميدواري کرد در برنامه ريزي‌هاي آتي نسبت به رفع آن اقدام لازم صورت گيرد.

گفتني است کتابخانه ملاصدراي شهر فرخشهر از کتابخانه‌هاي پر قدمت و خوش پيشنه استان در اجراي طرح‌هاي ابتکاري و ارائه خدمات متنوع فرهنگي است که در سال1345 افتتاح و با زيربناي 1071 متر مربع و بيش از 55 هزار نسخه کتاب به علاقه‌مندان حوزه کتاب خدمات رساني مي‌کند.عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ